اپل واچ 2 احتمالاً به GPS و فشار سنج نیز مجهز خواهد بود

آقای مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo) که یکی از تحلیلگران برجسته KGI Securities به شمار می‌رود و پیش از این نیز پیش‌بینی‌های بسیار خوبی در خصوص محصولات اپل ارائه کرده بود، در تازه‌ترین یادداشت خود خطاب به سرمایه‌گذاران، به مشخصات احتمالی نسل جدید ساعت هوشمند اپل، یعنی اپل واچ 2 (Apple Watch 2) اشاره نموده است.

در این یادداشت که توسط وب سایت Apple Insider منتشر شده است، آقای کو پیش‌بینی کرده که اپل در نیمه دوم سال جاری میلادی دو ساعت هوشمند جدید را روانه بازار خواهد کرد. به گفته این تحلیل‌گر، ساعت هوشمند اول در واقع نسخه ارتقاء یافته‌ای از ساعت کنونی این شرکت خواهد بود در حالی که ساعت دوم محصولی کاملا جدید بوده و اپل واچ 2 نام خواهد گرفت. همچنین گفته شده که اپل واچ 2 از توانایی‌های پیشرفته‌ای در زمینه موقعیت‌یابی برخوردار خواهد بود.

اپل واچاولین نکته قابل توجهی که آقای کو به آن اشاره کرده این است که ساعت هوشمند اپل واچ 2 از همان اصول طراحی نسخه کنونی بهره‌مند بوده و تغییراتی اساسی در نوع طراحی آن به چشم نخواهد خورد. به گفته وی، این ساعت هوشمند جدید به تکنولوژی مکان یابی GPS و همچنین فشار سنج (Barometer) نیز مجهز خواهد بود. این صحبت به این معناست که اپل واچ 2 توانایی خوبی در زمینه ردیابی موقعیت جغرافیایی و تعیین ارتفاع خواهد داشت و این ویژگی‌ها می‌توانند نشان از گرایش اپل برای نزدیک‌تر کردن ساعت هوشمند خود به حوزه تندرستی و تناسب اندام، باشند.

ساعت هوشمند اپلنکته قابل توجه این که پیش از این و در طی هفته گذشته نیز شایعه‌ای منتشر شده بود مبنی بر اینکه ساعت هوشمند جدید سامسونگ با نام گیر اس 3 (Gear S3) نیز توانایی‌های خوبی در زمینه ردیابی تناسب اندام خواهد داشت. اگر این شایعه و همچنین صحبت‌های آقای کو صحت داشته باشند، در این صورت می‌توان نتیجه گرفت که کمپانی‌های تولید کننده ساعت‌ هوشمند در آینده نزدیک بیشتر تمرکز خود را بر حوزه تناسب اندام و ردیابی سلامت معطوف خواهند کرد.

اپل واچ 2اما به غیر از اپل واچ 2، به نظر می‌رسد اپل در حال کار بر روی نسخه ارتقاء یافته‌ای از ساعت کنونی خود می‌باشد و گفته شده که به احتمال فراوان نام این محصول اپل واچ اس (Apple Watch S) خواهد بود. در حالی که انتظار نمی ورد تغییری در ظاهر این ساعت نسبت به ساعت کنونی اپل واچ، روی دهد اما سخت افزار به کار رفته در آن کاملاً بهبود یافته و احتمالاً از پردازنده تولیدی TSMC با تکنولوژی 16 نانومتری استفاده خواهد شد. استفاده از این پردازنده کم مصرف‌تر باعث خواهد شد تا مصرف باتری در ساعت اپل واچ کاهش یافته و در نتیجه طول عمر آن به طور محسوسی افزایش یابد.

آقای کو در یادداشت خود به این نکته نیز اشاره کرده که تا سال 2018، یعنی زمانی که اپل بالاخره ردیاب سلامت پیشرفته خود را راهی بازار کند، نمی‌توان انتظار تغییرات قابل توجهی در خط تولید ساعت‌های هوشمند این شرکت داشت. همچنین این تحلیلگر سرشناس بر این اعتقاد است که پشتیبانی مستقل از شبکه LTE حداقل تا سال آینده به خط تولید اپل واچ اضافه نخواهد شد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد