پتنت جدید اپل اجازه می دهد فایلها را با حرکات دست در اپل واچ به اشتراک گذاشت

apple-watch
apple-watch

تعجب برانگیز نیست بپرسید که چگونه می شود اطلاعات را درساعت های هوشمند به اشتراک گذاشت وقتی صفحه آنها به قدری کوچک است که بیشتر از دو انگشت بر روی آن قرار نمی گیرد.اپل راهی برای این مشکل پیدا کرده است:با ژست های حرکتی می شود به راحتی به تبادل اطلاعات بین دوستان پرداخت.

اخیرا اپل پتنتی را ثبت کرده است که شامل انواع ژست های حرکتی از قبیل دست دادن، مشت کردن و زدن دست بر همدیگر می شود. این حرکات با استفاده از حسگر های ساعت عمل خواهند کرد و می شود با استفاده از آنها به تبادل اطلاعات بین ساعت های هوشمند پرداخت.

apple-watch
apple-watch

با استفاده از سنسورهای حرکتی و Bluetooth یا NFC، ساعت های هوشمند می‌توانند نزدیک شدن ساعت هوشمند دیگر را شناسایی کرده و با اجازه کاربر به تبادل اطلاعات بپردازند.امنیت این تبادل اطلاعات را می شود با استفاده از کلمه عبور و تعریف این حرکات بین مشترکین تامین کرد.

منبع:engadget

هاشم رضاپور
هاشم رضاپور فعالیت خودش را از روزهای اولیه در دیجی رو آغاز کرده و علاقه زیادی به تکنولوژی داره! وی چندین سال در حوزه های مختلف علوم رایانه ای، از شبکه گرفته تا توسعه و طراحی وب کار کرده و هم اکنون به عنوان مدیر اجرایی و فنی دیجی رو مشغول است.