چند نکته و ترفند برای استفاده بهتر از ساعت اپل

اپل توانسته با ارائه ابزاری پوشیدنی و فوق العاده به نام ساعت اپل، کاری کند که دیگر برای برخی از امور از آیفون خود بی نیاز شده و بتوانید کمی از تلفن هوشمند خود فاصله بگیرید.

اگر فکر می کنید ساعت اپل تنها برای چک کردن ساعت و یا فرستادن پیام کاربرد دارد سخت در اشتباه هستید. ما در این بخش قصد داریم ۱۰ مورد از برنامه ها و ترفند های مفید را برای دوستداران این ابزار جدید گوگل معرفی کنیم تا نهایت استفاده را از ساعت خود داشته باشند.

۱- آیفون خود را به صدا در آورید!

یکی از هیجان انگیز ترین ویژگی های ساعت اپل این است که اگر گوشی آیفون خود را در منزل گم کرده باشید می توانید به وسیله ساعت خود، گوشی آیفون را به صدا در آورید و بدین طریق از محل آن آگاه شوید. برای استفاده از این ویژگی باید ساعت و آیفون خود را بوسیله بلوتوث به همدیگر وصل کنید و یا هر دو را به یک شبکه Wi-Fi متصل نمایید. بعد از این کار، هر زمان که در پیدا کردن آیفون خود دچار مشکل شدید کافی با کشیدن صفحه ساعت خود به بالا و دسترسی به صفحه Glance ها، بر روی کلید Ping لمس نمایید.

با لمس کلید Ping یک صدای کوتاه در آیفون پخش خواهد شد تا بتوانید محل آن را پیدا کنید. نکته جالب اینجاست که حتی اگر گوشی شما در حالت بی صدا قرار داشته باشد، باز هم با لمس Ping به صدا در خواهد آمد. در کنار این صدا می توانید با لمس کردن و نگه داشتن کلید Ping کاری کنید که نور فلش آیفون نیز روشن شود و اگر در یک مکان تاریک قرار داشته باشید بتوانید به راحتی آیفون خود را پیدا کنید.

۲- حالت Power Reserve را فعال کنید

برای جلوگیری از تخلیه سریع باطری، اپل قابلیتی به نام Power Reserve به ساعت خود اضافه کرده است. برای فعال کردن این قابلیت کافیست کلید کنار ساعت (Side Button) را فشار داده و نگه دارید و سپس از منوی ظاهر شده گزینه Power Reserve را اننتخاب کنید.

انتخاب کردن این گزینه، تمامی برنامه های ساعت اپل را از کار خواهد انداخت و در این حالت ساعت اپل تنها قادر به نمایش ساعت و سایر اطلاعات خواهد بود. به عبارتی تمام برنامه ها و قابلیت های اضافی این ساعت با فعال کردن Power Reserve غیر فعال خواهند شد.

x21-1432183863-apple2.jpg.pagespeed.ic_.mPq3Jabna1۳- باز کردن آخرین برنامه اجرا شده

سوییچ کردن بین برنامه های مختلف در ساعت اپل امری بسیار ساده می باشد و باز کردن آخرین برنامه استفاده شده از آن هم ساده تر است. برای برگشتن به آخرین برنامه اجرا شده کافیست به کلید دایره ای شکل کنار ساعت، که به آن تاج دیجیتال (Digital Crown) گفته می شود، دو بار ضربه بزنید.

۴- اجرای پیش فرض آخرین برنامه استفاده شده

ساعت اپل طوری طراحی شده که هنگامی که شما مچ خود را به بالا می آورید (مانند وقتی که می خواهید به ساعت مچی خود نگاه کنید) به صورت پیش فرض از حالت آماده به کار خارج شده و زمان را نشان می دهد. حال اگر شما برنامه خاصی را مد نظر دارید و می خواهید با هر بار نگاه کردن به ساعت خود، آن برنامه برای شما نشان داده شود، ابتدا باید به مسیر زیر بر روی ساعت خود بروید

Settings >> General >> Activate on Wrist Raise >> On

با فعال کردن گزینه فوق منویی ظاهر می شود که در آنجا باید گزینه Last Used App را انتخاب کنید.

x21-1432183864-apple3.jpg.pagespeed.ic_.pP745MQrWO۵- خفه کردن ساعت!

صدای زنگ و هشدار های متفاوتی که ساعت اپل پخش می کند ممکن است در برخی جاها مانند جلسات اداری مزاحمت هایی ایجاد کند. اپل برای بی صدا کردن این ساعت روش جالبی انتخاب کرده است. شما می توانید با قرار دادن کف دست خود بر روی صفحه (انگار که می خواهید ساعت را خفه کنید) و نگه داشتن آن به مدت چند ثانیه ساعت و همچنین آیفون خود را به حالت بی صدا تغییر وضعیت دهید. البته برای فعال و یا غیر فعال کردن این قابلیت برای گوشی آیفون، می توانید با مراجعه به برنامه ساعت اپل در گوشی خود و پیمودن مسیر زیر این کار را انجام دهید.

My Watch >> Sounds & Haptics >> Cover to Mute

۶- گرفتن عکس از صفحه نمایش

اپل برای عکس گرفتن از صفحه ساعت نیز روش ساده ای در نظر گرفته است. برای این کار کافیست همزمان با نگه داشتن کلید کناری ساعت (Side Button)، دکمه Digital Crown را لمس کنید. برای مشاهده تصاویر گرفته شده نیز باید به برنامه iPhone Photos مراجعه کنید.

21-1432183866-apple4۷- استفاده از صفحه ساعت به عنوان نمایشگر دوربین آیفون

این قابلیت مطمئنا دل طرفداران عکاسی با تلفن هوشمند را به دست خواهد آورد. با این قابلیت می توانید از صفحه نمایش ساعت خود به عنوان نمایشگر دوربین گوشی آیفون استفاده کنید. به عبارتی می توانید گوشی آیفون خود را در جای مناسب قرار داده و برای تنظیم محل قرارگیری صحیح خود در کادر از صفحه نمایش ساعت استفاده کنید و هر موقع که آماده بودید اقدام به عکس گرفتن نمایید.

برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید ساعت و آیفون شما از طریق بلوتوث با یکدیگر در ارتباط بوده و پس از با مراجعه به برنامه دوربین (Camera App) بر روی ساعت خود آن را فعال نمایید.

۸- پاک کردن تمام اعلان ها

برای پاک کردن یک اعلان در ساعت اپل به راحتی می توانید با حرکت دادن آن به سمت چپ و خارج صفحه این کار را انجام دهید. ولی اگر بخواهید تمام اعلان ها را یک جا حذف کنید ابتدا باید صفحه اعلان ها را باز کنید و سپس با فشار دادن صفحه نمایش (Force Touch) تمامی آنها را پاک کنید.

x21-1432183867-apple5.jpg.pagespeed.ic_.H9-_ib7N82۹- به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی

از این به بعد برای اینکه به دوستتان محل خود را اطلاع دهید تنها کافیست در برنامه مسنجر ساعت خود بر روی صفحه فشار داده (Force Touch) و گزینه ارسال موقعیت مکانی را انتخاب کنید.

۱۰- فعال شدن ساعت در هنگام بالا آوردن مچ دست

همانطور که اشاره کردیم هنگامی که مچ دست خود را برای مشاهده ساعت بالا می آورید، ساعت اپل به صورت پیش فرض زمان را به شما نشان می دهد. این قابلیت در هنگام دریافت تماس و یا پیام نیز کاربرد دارد و در این حالت با بالا آوردن مچ دست، تماس یا پیغام ورودی نمایش داده می شود. همچنین برای استفاده از دستیار صوتی اپل به نام Siri نیز می توانید با بالا آوردن مچ دست خود و گفتن “Hey Siri” آن را فعال کنید.

منبع: gizbot.com

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

نظرات بسته شده است.