آی پینز

افزایش عمر باتری با پاک کردن سه اپلیکیشن بی‌ مصرف اندروید

امروزه اسمارت‌فون ها مملو از برنامه‌های غیر ضروری هستند که نه تنها فضای ذخیره سازی ما را اشغال می‌کنند، بلکه بر روی عملکرد و طول عمر باتری نیز تاثیرگذار خواهند بود. بدون هیچ مقدمه‌ای قصد داریم تا سه اپلیکیشن کم کاربرد که بر روی تمامی تلفن‌های هوشمند اندرویدی نصب می‌باشند را معرفی نماییم و به شما پیشنهاد می‌کنیم که آنها را پاک کنید.

1 . فیسبوک

افزایش عمر باتری

اپلیکیشن فیسبوک که به طور پیشفرض بر روی تمامی تلفن‌های هوشمند نصب است، شما را به شبکه اجتماعی و وبسایت فیسبوک متصل می‌نامید تا از طریق آن بتوانید حساب کاربری خود را چک نماید. اما اگر می‌دانستید که این اپلیکیشن حتی در مواقعی که از آن استفاده هم نمی‌کنید از اینترنت و باتری شما استفاده می‌کند، زودتر از اینها به حذف آن می‌پرداختید. علاوه بر آن در شرایط استفاده نیز این اپلیکیشن مصرف زیادی را از باتری تلفن شما خواهد داشت.
به نظر می‌رسد که اگر قصد دارید تا حساب کاربری خود را چک نمایید بهتر است تا یک میانبر از وبسایت فیسبوک به صفحه نخست گوشی خود اضافه نمایید تا دیگر از شر این اپلیکیشن پرمصرف خلاص شوید.

2 . Clean Master (یا تمامی اپلیکیشن‌های هم رده)

افزایش عمر باتری

اپلیکیشن‌های تمیزکننده با وعده و وعید‌های فراوان خود، این ادعا را می‌کنند که با تمیز کردن فایل‌های اضافی تلفن هوشمند، موجب افزایش عملکرد آن می‌شوند. اما این در حالی است که بسیاری از اطلاعات اضافی گاهی در پشت کش برنامه ها قایم می‌شوند و این اپلیکیشن‌ها از تمیز کردن آنها عاجز خواهند بود.
بنابراین بهترین راه حذف، تمامی از این دست نرم افزار‌های پاک کننده و استفاده از گزینه‌های داخلی خود تلفن خواهد بود. با این کار شما یک برنامه پر مصرف را حذف و به عملکرد بهتر و افزایش عمر باتری تلفنتان نیز کمک کرده‌اید.
برای استفاده از بخش‌های داخلی تلفن هوشمندتان کافیست تا به قسمت Settings > Storage رفته و در آنجا کش هر برنامه‌ای را که خواستید، با گزینه Clear Cache پاک نمایید.

3 . مرورگر اینترنت پیشفرض تلفن

افزایش عمر باتری

آنقدر مرورگر‌های اینترنتی قدرتمندی مانند کروم و فایرفاکس برای سیستم عامل اندروید عرضه شده‌اند که دیگر کسی به سمت استفاده از مرورگر‌های پیشفرض خود تلفن نخواهد رفت. بنابراین بهترین کار پاک کردن آنها یا در صورت غیرممکن بودن این کار، غیرفعال (Disable) کردن مرورگر پیشفرض خواهد بود.

این سه اپلیکیشن ذکر شده تقریباً در تمامی تلفن‌های هوشمند نصب هستند. اما اگر فکر می‌کنید اپیکیشن‌های دیگری نیز دارید که از آنها استفاده چندانی ندارید، بهتر است تا با حذف آنها علاوه بر افزایش حافظه گوشی خود، به عملکرد و طول عمر باتری آن نیز کمک کنید.

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد