چینی‌ها به دنبال استفاده از نمایشگر‌های خمیده سامسونگ هستند

کمپانی سامسونگ نه تنها صاحب برخی از بهترین تلفن‌های هوشمند بازار است بلکه یکی از تأمین کننده‌های اصلی کمپانی‌های دیگری نظیر اپل نیز می‌باشد. بنابراین به هیچ عنوان غیر معمول نخواهد بود که ببینیم تولیدکنندگان رقیب نیز از تکنولوژی‌های اختصاصی سامسونگ استفاده نمایند.

سامسونگ برای نخستین بار سال گذشته در ساخت تلفن‌های هوشمند خود ابتکار به خرج داد و مدل گلکسی اس 6 اج را با دو لبه منحنی روانه بازار کرد. این تلفن‌ هوشمند با ویژگی‌های جالبی که به واسطه لبه‌های منحنی خودش به وجود آورد به خوبی توانست در بین مصرف کنندگان محبوبیت کسب کند. امسال نیز در کنار پرچمدار جدید سامسونگ گلکسی اس 7، ما شاهد معرفی نسل دوم تلفن‌های هوشمند صفحه منحنی بودیم تا سامسونگ نشان دهد قصد توسعه هرچه بیشتر این تکنولوژی انحصاری را دارد.

حدود شش ماه پیش شایعاتی مبنی بر استفاده پرچمدار هواوی از صفحات نمایش دو لبه منحنی سامسونگ ( مطابق صفحات نمایش گلکسی اس6 اج) به گوش رسید. حال این شایعات رنگ واقعیت به خود خواهند گرفت. گزارشاتی از چین نشان می‌دهد که تولیدکنندگان این کشور به دنبال استفاده از تکنولوژی انحصاری سامسونگ می‌باشند.در ادامه این گزارشات اشاره شده است که سه کمپانی چینی ویوو، شیائومی و هواوی در سال جاری به دنبال تولید تلفن‌های هوشمندی با لبه‌های منحنی می‌باشند. در این بین با توجه به تیزرهای تبلیغاتی که از سوی کمپانی چینی ویوو منتشر شده است، به نظر میرسد که استفاده این کمپانی از صفحات منحتی در تلفن هوشمند Xplay 5 می‌تواند نخستین مقصد آسیایی صادر شده تکنولوژی صفحه منحنی سامسونگ باشد. البته این نخستین باری نیست که سامسونگ در حال تولید تکنولوژی صفحه نمایش خود برای کمپانی‌های دیگر است. در سال گذشته نیز ما شاهد استفاده تلفن هوشمند بلک بری مدل Priv از صفحات منحنی ساخته شده توسط سامسونگ بودیم.

vivo-xplay5-teaser

همواره سامسونگ در تلاش بوده تا با معرفی سخت افزار‌های قدرتمند و تکنولوژی‌های نو ، کمپانی‌های دیگر را به خرید آنها ترغیب نماید. درواقع می‌توان گفت که پرچمداران این کمپانی علاوه بر سود بسیار خوبی که از نظر فروش به این غول کره‌ای می‌رسانند، یک ویترین تبلیغاتی بسیار مناسب برای تکنولوژی‌های سامسونگ نیز می‌باشند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع sammobile
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.