چند قابلیت جذاب گوگل درایو که شاید از آنها بی خبرید

رابط کاربری سرویس ابری گوگل درایو همواره فریب دهنده است و گاهی شما از تمامی اسرار آن خبر نخواهید داشت.در واقع گوگل درایو سیاست خود در قبال کشف توانایی هایش توسط کاربرانش را همواره حفظ کرده است. در حالی که این سرویس اشتراک گذاری ابری قابلیت‌های فراوانی دارد، ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند تا از قابلیت‌های جذاب آن آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

درگ و دراپ فایل‌ها

به طور طبیعی اگر بخواهید یک فایلی را داخل گوگل درایو آپلود کنید، معمولاً بر روی دکمه قرمز رنگ New می‌فشارید سپس File Upload را انتخاب کرده و فایل‌های مورد نظر خودتان را برمی‌گزینید.
اما اینجا ما یه راه جذاب تر به شما پیشنهاد می‌کنیم.
در این روش کافیست شما فایل‌های مد نظرتون را از محیط ویندوز به قسمت لیست فایل‌های خود در گوگل درایو درگ دراپ نمایید.به همین راحتی شما موفق به انتقال فایل‌های خود به گوگل درایو شدید.

درگ دراپ در Google drive

 

ساخت اسناد بدون رفتن به محیط برنامه

اگر می‌خواهید یک سند نوشتاری، اسپردشیت و یا یک اسلایدشو بسازید، نیاز نیست که به محیط گوگل درایو بروید، کافیست لینک‌های زیر را به لیست علاقه مندی‌های مرورگر خود اضافه کرده تا با کلیک بر روی انها مستقیم سند مدنظر را ایجاد نمایید.

ساخت سند متنی https://docs.google.com/document/create
ساخت اسپردشیت https://docs.google.com/spreadsheets/create
ساخت اسلایدشو https://docs.google.com/presentation/create

 

جستجو بر اساس فرستنده

بسیاری از مواقع در بین تمامی اسنادی که در گوگل درایوتان موجود است، به دنبال اسنادی هستنید که فرد خاصی آنها را برای شما به اشتراک گذاشته است.در این هنگام فقط نیاز است که در قسمت جستجو نام و یا آدرس ایمیل شخص مورد نظر را نوشته تا تمامی اسناد ارسالی ایشان برای شما نمایان شود.با این جستجو کار دستیابی به فایل‌ها بسیار سهل و آسان خواهد بود.

 

تبدیل اسناد PDF و عکس به فایل تکست

کافیست بر روی فایل PDF و یا عکس مدنظرتان کلیک راست کرده، گزینه Open with را زده و زیرمجموعه Google Docs را برگزینید.یک پنجره جدید نمایان می‌شود که فایل PDF و یا عکس شما داخل آن است که در اطراف آن نیز خطوط آبی رنگی مشخص شده است. درواقع این خطوط آبی رنگ نمایانگر اطراف نقاطی هستند که شما قصد تبدیل آنها به فایل تکست و یا متنی را دارید. پس از گذشت چند لحظه، متن موجود در سند PDF و یا عکس شما بر زیر آن به صورت یک نوشته نمایان می‌شود.این نکته وقتی جالبتر می‌شود که شما بدانید این قابلیت، از زبان فارسی نیز پشتیبانی کرده و شما تصاویر و اسناد PDF با کیفیت و خوانا را به وسیله این ابزار می‌توانید تبدیل به تکست نمایید.

تبدیل pdf و عکس به نوشته در Google drive

امیدواریم که این مطلب مفید واقع بوده باشد

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع pcworld
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.