از اسمارت فون‌های قدیمی چه استفاده ای می‌توان کرد؟

دیر یا زود همه ما اقدام به خرید اسمارت فون‌های جدید می‌کنیم و اسمارت فون‌های قدیمی خود را یا می‌فروشیم و یا در صورت ارزش کم فروش، آن را داخل کمد خود گذاشته و بلااستفاده می‌کنیم.اما آیا تا به حال به این قضیه فکر کرده اید که به جز کنار گذاشتن، چه استفاده‌هایی می‌توان از اسمارت فون کرد؟ در این مطلب چند مورد از این موارد استفاده جذاب و کاربردی را بررسی خواهیم کرد.

 

1 – استفاده به عنوان کنترلر تلوزیون و آرشیو فیلم‌ها

استفاده از اسمارت فون‌های قدیمی

همه ما میدانیم که بسیاری از تلوزیون ها به واسطه بلوتوث و وای-فای خود، می توانند به تلفن‌های همراه متصل شوند. حال اگر شما یک اسمارت فون قدیمی دارید که از آن استفاده نمی‌کنید، می‌توانید از آن به عنوان یک کنترلر مدرن تلوزیون استفاده کرده، برنامه های تلوزیونی را طبق ساعت تنظیم کرده و آرشیوی از فیلم‌ها را برای خود تنظیم نمایید.
برای این کار می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی زیر استفاده نمایید.

دانلود Retune:اندروید
دانلود Unified Remote:اندروید
دانلود PowerDVD Remote Free:اندروید
دانلود Yatse, the Kodi/XBMC Remote:اندروید

 

2 – استفاده به عنوان یک ساعت بیدارباش حرفه ای

استفاده از اسمارت فون‌های قدیمی

در صورتی که اسمارت فون قدیمی شما از رم کافی جهت انجام امور برخوردار نیست، شما می‌توانید از آن در کنار رخت خواب خود به عنوان یک ساعت بیدارباش حرفه ای استفاده نمایید.اپلیکیشن‌هایی نیز برای این امر عرضه شده اند که در پس زمینه ساعت می‌توانند اسلایدشوهای عکسی نیز به نمایش گذاشته تا باعث زیبایی هرچه بیشتر ساعت زنگ خور جدید شما شوند.خود بنده نیز از یک تبلت قدیمی در این جهت استفاده می‌نمایم که زیبایی خاصی را نیز به اتاق اینجانب بخشیده است.در زیر می‌توانید چند اپلیکیشن در این زمینه را دریافت نمایید.

دانلود Timely Alarm Clock:اندروید
دانلود My Alarm Clock:اندروید
دانلود Alarm Clock:اندروید

 

3 – استفاده به عنوان دوربین امنیتی

استفاده از اسمارت فون‌های قدیمی

کیفیت دوربین بسیاری از اسمارت فون‌ها و تبلت‌های قدیمی به مراتب بهتر از دوربین های امنیتی در رنج متوسط می‌باشد.پس چه بهتر که از این اسمارت فون‌های بلااستفاده در این جهت استفاده شوند. اپلیکیشن‌هایی در ارتباط با این امر وجود دارند که از طریق لینکهای زیر می‌توانید آنها را دریافت نمایید.

دانلود SalientEye Home Security Alarm:اندروید

 

4 – به عنوان یک MP3 Player استفاده نمایید

استفاده از اسمارت فون‌های قدیمی

همیشه از فضایی که موزیک‌ها اسمارت فون ما را اشغال می‌کنند شکایت داریم.اما اگر شما یک اسمارت فون قدیمی داشته باشید، یکی از بهترین استفاده هایی که می‌توان از آنها کرد به عنوان MP3 Player می‌باشد و شما می‌توانید بهترین استفاده را از آنها انجام دهید.

 

5 – استفاده به عنوان مسیریاب

استفاده از اسمارت فون‌های قدیمی

یکی دیگر از استفاده هایی که می‌توان از اسمارت فون‌های قدیمی کرد، استفاده به عنوان یک مسیریاب یا GPS است. شما می‌توانید به جای خرید گجت‌های راهبر، به دو صورت آنلاین و آفلاین از آنها در اتومبیل خود استفاده کنید.علاوه بر آن می‌توان با اتصال به سیستم صوتی اتومبیل، از قابلیت‌های آن استفاده نمود.

امیدواریم که این مطلب مفید واقع بوده باشد

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد

دیگران چه می خوانند؟