کمپانی دل دیگر تبلت اندرویدی نمی‌سازد؛ تولید تبلت هیبریدی ویندوزی در دستور کار

تبلت دل

دل یکی از کمپانی‌های تولیدکننده تبلت‌های اندرویدی است که ظاهراً دیگر تمایلی برای اجرای این سیستم عامل بر روی دستگاه‌های تبلت خود ندارد. با استناد به محبوبیت قابل توجه تبلت‌های هیبریدی همانند آن چیزی که ما در رنج دستگاه‌های XPS شاهد آن‌ها هستیم، دل آینده را در استفاده از سیستم عامل ویندوز مایکروسافت می‌داند. این کمپانی قصد دارد تا تبلت‌های اندرویدی Venue را تا زمان انقضای گارانتی آن‌ها مورد پشتیبانی خود قرار دهد اما دیگر پس از آن خبری از به‌روزرسانی‌های سیستم عامل اندروید بر روی این تبلت‌ها نخواهد بود.

بازار تبلت از زمان راه اندازی آیپد نخستین اپل در سال 2010 به طور قابل توجهی با کاهش در فروش مواجه شد. ممکن است بخشی از این کاهش به دو دل بودن استفاده کاربران از یک تبلت اندرویدی و یا یک تبلت حاوی سیستم عامل آی او اس باز گردد. در حالی که دو سیستم عامل موبایلی بزرگ به تلفن‌های هوشمند جان بخشیده‌اند، آن‌ها قدرت کافی را برای تبدیل کردن یک تبلت به یک کامپیوتر همه چی تمام ندارند.

به این ترتیب مایکروسافت با عرضه تبلت‌های 2 کاره سرفیس در حال حاضر توانسته موج جدیدی را در بازار تبلت‌ها به وجود آورد. محصولاتی که هم می‌توانند مانند یک تبلت شوند و شما از صفحه نمایش لمسی آن‌ها همراه با ویندوز 10 مایکروسافت لذت ببرید و هم می‌توانند همانند یک نوت بوک قدرتمند شده تا شما بتوانید بر روی میز محل کار خودتان نیز از آن در اجرای کارهای سنگین خود استفاده کنید. این دلیل محکم دل برای مهاجرت از اندروید به ویندوز است و به نظر می‌رسد که در حال حاضر تلاش خودش را برای این امر آغاز کرده است.

تبلت دل

کمپانی دل در ایمیلی به وب‌سایت PCWorld عنوان کرده که بازار تبلت‌های هیبریدی در حال حاضر دارای تقاضای بسیار مناسبی است که البته واضح است نسبت به تبلت‌های معمولی از مزایای بسیار بیشتری برخوردار است. این کمپانی همچنان به پشتیبانی از تبلت‌های اندرویدی سری Venue ادامه خواهد داد ولیکن ظاهراً بازار این تبلت‌های اندرویدی برای دل به اتمام رسیده است:

از زمانی که تبلت‌های هیبریدی قابلیت‌های یک کامپیوتر قدرتمند را در کنار ویژگی‌های تبلت گونه خود به دست آورده‌اند ما شاهد افزایش روز افزون محبوبیت آن‌ها هستیم. دل پشتیبانی خود را در ارتباط با مصرف کنندگان تبلت‌های اندرویدی Venue همچنان تا زمان فعال بودن گارانتی آن محصولات ادامه خواهد داد اما دیگر سیستم عامل این دستگاه‌ها را در آینده ارتقاء نخواهیم داد.

تا پیش از این شاهد فعالیت‌های اندرویدی زیادی از سوی کمپانی دل بودیم. به گفته این کمپانی دیگر اندروید نزد دل جایگاهی ندارد و آن‌ها قصد دارند تا ادامه راه خود را همراه با سیستم عامل ویندوز مایکروسافت طی کنند.