آیا می‌دانید تنها 6 درصد از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن موبایل زن هستند و درآمد آنها چقدر است؟

اگر معمولا به بررسی نام سازنده یا سازندگان اپلیکیشن‌هایی که در تلفن هوشمند خود استفاده می‌کنید، می‌پردازید اجازه دهید با پژوهش جدیدی از InMobi، حقایق جالبی را برایتان روشن کنیم. طبق گفته این پلتفرم تبلیغاتی موبایل، میانگین سنی توسعه‌دهندگان بین 31 تا 35 سال بوده و معمولا بیشتر آن‌ها تجربه کمتر از سه ساله در توسعه اپلیکیشن‌های موبایل را در کارنامه خود دارند. درآمد این افراد نیز به طور میانگین حدود 6 هزار دلار در ماه بوده است؛ چه درآمدی!

طبق نتایج به دست آمده در این پژوهش تنها 6 درصد از افرادی که در نظر گرفته شده بودند (حدود 1089 نفر) زن بوده‌اند و تنها 16 درصد آن‌ها بیش از 5 سال سابقه طراحی اپلیکیشن‌های موبایل را در کارنامه دارند.

تحقیق جدید InMobi تنها سه منطقه دارای توسعه‌دهندگان فعال و پر کار را هدف قرار داده است – آمریکای شمالی، اروپا و بخش‌هایی از آسیا.

به صورت جهانی این مرد ها هستند که بر این صنعت فرمانروایی می‌کنند، آن هم با آمار قابل توجه 91 درصدی. اروپا و آسیا با کمتر از 5 درصد نماینده جنس مونث رکوردار در این زمینه می باشد و در آمریکای شمالی، بانوان تنها 11 درصد از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل را تشکیل می‌دهند.

طبق یافته‌های این پژوهش میانگین سنی جهانی برای یک توسعه دهنده 33 سال ذکر شده است. توسعه‌دهندگان اپلیکیشن در آمریکای شمالی با توجه به این که 52 درصد آن‌ها بالای 35 سال دارند، از همکاران جهانی خود مسن‌تر هستند. تنها 34 درصد این افراد سابقه 4 ساله در توسعه اپلیکیشن‌ها دارند و خیل عظیمی از آن‌ها کمتر از سه سال است که به این کار مشغول می‌باشند. بیشتر این افراد ترجیح می‌دهند به صورت اختصاصی و برای خود کار کنند؛ 47 درصد آن‌ها به صورت مستقل به فعالیت مشغولند و کمتر از 33 درصد آن‌ها در تیم‌های حدودا 4 الی 5 نفره مشغول هستند.

این موضوع که هدف اصلی این افراد از توسعه اپلیکیشن درآمد و پول است ما را اصلا غافلگیر نکرد؛ چرا که بیش از 35 درصد آن‌ها تنها به دلیل منافع مالی اپلیکیشن طراحی می‌کنند. سرگرمی و خلاقیت تنها مد نظر 17 درصد آن‌ها بوده است. 14 درصد از توسعه دهندگان بازار فروش اپلیکیشن‌ها را بسیار هیجان انگیز توصیف کردند و 6 درصد از آن ها این نحوه زندگی و درآمد را جذاب می‌دانستند. 55 درصد توسعه دهندگان حداکثر 1000 دلار در ماه درآمد دارند و 4 درصد آن ها درآمد بیش از 100 هزار دلاری در ماه را به نام خود ثبت کرده اند!

براساس این تحقیق، توسعه‌دهندگان آمریکای شمالی به طور میانگین ماهی 9400 دلار درآمد دارند، در حالی که 49 درصد آن ها هنوز به رقم ماهیانه 1000 دلار نرسیده‌اند. توسعه دهندگان قاره آسیا – البته تنها برخی نواحی – در این زمینه بدترین رکورد را ثبت کرده‌اند و 61 درصد آن‌ها در ماه کمتر از 1000 دلار درآمد دارند، در حالی که میانگین جهانی 3400 دلار در ماه است.

اما پیرامون اپلیکیشن‌ها باید بگوییم که بیش از 41 درصد توسعه دهندگان در حال طراحی بازی‌ها هستند. این رقم ما را غافلگیر نمی‌کند چرا که تعداد بازی ها در اپ استور و گوگل پلی در حال رشد است. اپلیکیشن‌های سرگرمی آمار 32 درصدی دارند و در نهایت برنامه‌های بخش مدیا 9 درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

نظر شما پیرامون این آمار و ارقام چیست؟ اگر شما نیز توسعه دهنده اپلیکیشن ها هستید، از سن خود، تجربه و میزان درآمد به ما و دیگر خوانندگان بگویید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد