آی پینز

آیفون ۷ دارای دو دوربین و یک پورت اتصال هوشمند است

آخرین تصویر منتشرشده از آیفون ۷ پلاس (iPhone Plus 7)، نشان می‌دهد که در این گوشی از یک دوربین با دو لنز در پشت آن استفاده‌شده است. قبل‌تر از این شخصی که در کارخانه Foxconn کار می‌کرد خبری در رابطه با استفاده از دو لنز در دوربین فبلت ۵.۵ اینچی اپل منتشر کرد. اما به نظر می‌رسد این ویژگی قرار است در آیفون ۷ به‌کار گرفته شود. کسی که این تصویر از آیفون ۷ را منتشر کرده است، مطمئن است که در این تلفن همراه از دو لنز برای دوربین پشتی استفاده‌شده است.

اما مقصود اپل در استفاده از لنز دوم چیست؟ برخلاف تلفن همراه Hawei P9 که از لنز دوم برای بهبود قابلیت فوکوس در حالت monochrome(عکاسی سیاه‌وسفید) استفاده می‌کند، لنز دوم در آیفون ۷ اجازه بزرگنمایی اپتیکال (Optical Zooming) را به کاربران می‌دهد. به گفته منبع این خبر درز کرده، هردوی آیفون ۷ پلاس و آیفون ۷ پرو (iPhone 7 Pro)، مجهز به صفحه‌نمایش ۵.۵ اینچی، دو لنز برای دوربین ۱۶ مگا پیکسلی در پشت و یک پورت اتصال هوشمند خواهند بود.

آیفون 7

در خبرهای قبلی شایعه حذف جک ۳.۵ میلی‌متری در آیفون ۷ به میان آمده بود. اما اپل با حذف این جک باید برای جایگزینی آن به فکر یک روش سیمی علاوه بر فناوری بی‌سیم باشد. به نظر می‌رسد پورت اتصال هوشمند آیفون ۷ قابلیت اتصال استاندارد صوتی و شارژ را دارا باشد. این پورت مغناطیسی که از آیپد پرو (iPad Pro) به ارث گرفته‌شده است، قادر به اتصال آسان وسایل جانبی همچون کیبورد هوشمند نیز هست.
طبق این خبر تنها فرق بین آیفون ۷ پلاس و آیفون ۷ پرو، شاید مشخصات سخت‌افزاری بهتر آیفون ۷ پرو باشد. همچنین طبق خبر منتشرشده توسط کارمند شرکت Rock Fix در چین، دو نوع مختلف از آیفون ۷ وجود دارد که به‌صرفه‌ترین مدل آن جایگزین خط تولید آیفون ۶ خواهد شد.

منبع
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد