آی پینز

سامسونگ برای تلفن های دو دوربینه چینی ماژول دوربین می‌سازد؟

تلفن های دو دوربینه رفته رفته به یک اصلی‌ترین تمایلات تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در توسعه محصولات جدید خود در حال تبدیل شدن است. کمپانی ال‌جی با عرضه ال‌جی جی 5 و هواوی با عرضه سه گوشی هوشمند هواوی پی 9، هواوی پی 9 پلاس و هواوی آنر وی 8 رسماً به تولیدکنندگان تلفن های دو دوربینه پیوستند.

با این حال به نظر می‌رسد که چندین کمپانی چینی دیگر همانند شیائومی نیز به دنبال کار کردن بر روی ساخت تلفن های دو دوربینه هستند و احتمالاً نیمه دوم سال جاری شاهد رونمایی و عرضه آن‌ها خواهیم بود. به نظر شما تأمین کننده ماژول این لنزها چه کمپانی می‌تواند باشد؟ به احتمال زیاد سامسونگ خواهد بود!

بنا بر گزارش جدیدی که از کره جنوبی می‌رسد، سامسونگ تولید ماژول مخصوص تلفن های دو دوربینه را برای دو کمپانی به نام‌های شیائومی و لیکو از ماه جولای سال جاری آغاز کرده است. این دقیقاً متناسب با شایعه‌ای است که ادعا می‌کند گوشی هوشمند شیائومی می 5 اس (Xiaomi Mi 5S) به دوربین در قسمت پشتی خود مجهز است. به هر حال نه تنها این دو کمپانی مشتری‌های ماژول دو دوربینه سامسونگ هستند؛ بلکه کمپانی اوپو نیز به جهت تولید تلفن های دو دوربینه خیلی سفت و سخت به دنبال خریداری این ماژول‌ها از کمپانی سامسونگ است.

تلفن های دو دوربینه

بنابراین به نظر می‌رسد که بازار گوشی‌های هوشمند خیلی زود میزبان پرچم‌داران زیادی همراه با 2 دوربین در قسمت پشتی خواهد بود. ما در گذشته شنیده‌ایم که گوشی‌های شیائومی می 5 اس و شیائومی می نوت 2 (Xiaomi Mi Note 2) به چنین ماژولی مجهز هستند و اینک کمپانی‌های دیگر چینی نظیر لیکو و اوپو نیز به دنبال عرضه چنین محصولاتی هستند. در حالی که احتمالاً سامسونگ تأمین کننده مشترک ماژول دوربین این کمپانی‌ها خواهد بود، باید دید که آیا این ماژول‌ها با یکدیگر عملکرد یکسانی را ارائه می‌دهند و یا آنکه برای هر کمپانی ماژول مجزایی را تولید خواهد کرد!

کمپانی هواوی با عرضه محصولاتی نظیر خانواده هواوی پی 9 و هواوی آنر وی 8 ثابت کرده که به خوبی می‌داند چگونه از ماژول دوربین در تلفن های دو دوربینه خود استفاده کند؛ اما باید دید که آیا شیائومی، لیکو و اوپو این کار را چگونه انجام خواهند داد.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد