پشتیبانی گلکسی نوت 5 دو سیم کارته از کارت های میکرو اس دی

در حال حاضر شایعات زیادی پیرامون گوشی هوشمند مورد انتظار سامسونگ یعنی گلکسی نوت 5 وجود دارد و در مورد پشتیبانی این گوشی از کارت های میکرو اس دی نیز اخبار ضد و نقیضی به گوش می رسد. با این حال چون هنوز شرکت سامسونگ تصمیم خود در این باره را به صورت رسمی اعلام نکرده است، بنابر این هیچ راهی برای پی بردن به صحت این شایعات وجود ندارد.

با این وجود اخیرا گزارشی در کشور تایوان منتشر شده است که در آن ادعا شده، مدل دو سیم کارته گوشی هوشمند و یا به عبارت صحیح تر فبلت رده بالای گلکسی نوت 5 از کارت های حافظه میکرو اس دی پشتیبانی خواهد کرد. این قابلیت از طریق روشی که اخیرا محبوبیت زیادی در بین سازندگان گوشی های هوشمند دو سیم کارته پیدا کرده است، در دسترس قرار خواهد گرفت و این روش عبارت است از این که کارت حافظه میکرو اس دی در همان شیاری که برای سیم کارت دوم در نظر گرفته شده است، جای خواهد گرفت. مطمئنا این روش برای کاربرانی که می خواهند از دو سیم کارت به صورت همزمان استفاده کنند، خوشایند نخواهد بود ولی بر عکس برای کاربرانی که به یک سیم کارت اکتفا می کنند، مطلوب خواهد بود.

Samsung Galaxy and microSDیکی از دلایل این کار می تواند این باشد که مدل های دو سیم کارته گوشی های هوشمند پرچمدار، در بازار های خاصی خواهان دارند و در برخی مناطق علاقه ای به خرید این نوع گوشی ها وجود ندارد، بنابر این با این کار، سامسونگ می تواند این مدل را در مناطق بیشتری عرضه نماید. از طرف دیگر اگر شما نیز از آن دسته از کاربرانی باشید که همیشه عادت دارید 128 گیگابایت موزیک همراه خود داشته باشید، مطمئنا به ارتقای حافظه داخلی نیاز پیدا خواهید کرد.

با این که این اخبار بسیار جالب می باشند ولی باز هم یادآوری می کنیم که همه این ادعا ها هنوز در حد شایعه می باشند و برای کسب اطلاعات دقیق تر باید 6 روز دیگر یعنی تا 13 اوت (22 مرداد) منتظر بمانیم. مطمئنا با رونمایی رسمی این محصول، اطلاعات دقیق تر در مورد آن را در دیجی رو خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

gsmarena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.