تکنولوژی جدید فیسبوک ؛ هشدار در اشتراک عکس فرزندان

روزانه بیش از ۲ میلیون عکس در شبکه اجتماعی فیسبوک بارگذاری می شود که بسیاری از آنها عکس های دوستان ، کودکان و اقوام شما هستند.

حال فیسبوک در حال اضافه کردن تکنولوژی به شبکه اجتماعی خودش است که کاربرد آن برای والدین می باشد.

هنگامی که شما می خواهید عکسی از فرزندان خود را به اشتراک عمومی بگذارید ، این تکنولوژی با تشخیص کودک شما درون عکس ، به شما متذکر می شوند که این عکس حاوی کودک شماست و از شما میپرسد که قصد انتشار عکس خانوادگی خود به صورت عمومی را دارید یا اشتباهی قسمت مشترکین را تنظیم کرده اید.

جی پاریخ ” نایب رئیس بخش مهندسی فیسبوک درباره این تکنولوژی می گوید : “اگر من از کودکانم درحال بازی در یک پارکی عکس بگیرم و آن را بر روی صفحه شخصی فیسبوک ام قرار دهم ، ناگهان پیغامی برای من ظاهر می شود که میگوید : چند لحظه صبر کن ! این عکس کودکان شماست ، شما معمولاً این عکس را فقط باید بین اعضای خانواده خود به اشتراک قرار دهید . آیا واقعاً مطمئن هستید از اشتراک گذاری همگانی آن؟ ”
به جرات می توان گفت پاریخ از همان ابتدا با سازکارهای مناسب خودش ، نقش بسیار مهمی را در پیشرفت فیسبوک ایفا کرده است.

البته نمیتوان مطمئن بود که این تکنولوژی بتواند موفق باشد ، اما باید گفت که این یکی از تکنولوژی های مورد نظر پاریخ بوده است که در جهت تقویت هوش مصنوعی و الگوریتم های بهتر یادگیری شبکه اجتماعی فیسبوک است که می تواند بسیاری از محتوای مشکوک را فیلتر کند . درواقع شاید اگر ظاهر قضیه کمی ضعیف باشد ، اما با کمی تفکر می توان به این نتیجه رسید که به دست آوردن این سطح از هوش مصنوعی می تواند پیشرفت چشمگیری را در آینده به بار آورد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع thenextweb
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.