تجهیز بیش از 50 درصد اسمارت‌فون‌ها به سنسور اثر انگشت در سال 2017

دورانی را به یاد بیاورید که برای حفظ امنیت تلفن همراه خود فقط می‌توانستید با فشردن چند کلید محدود آن را حفاظت کنید و بیش از آن که بتوان آن را یک حفاظت امنیتی دانست، صرفاً قفل کردن ساده‌ی تلفن همراهتان بود. با گذشت زمان ویژگی گذاشتن رمز بر روی گوشی‌ها آمد و بعدتر با عرضه‌ی اسمارت‌فون‌های اندرویدی با ویژگی جدیدی به نام «پترن» (الگو) آشنا شدیم.

اما بیایید به دوران حال حاضر برگردیم، جایی که به نظر می‌رسد حفاظت‌های بیومتریکی به یک استاندارد تبدیل شده است، به همین علت فهمیدن آن که در سال 2017 احتمال بالایی برای تجهیز بیش از نصف اسمارت‌فون‌ها به سنسور اثر انگشت وجود دارد، تعجب برانگیز نخواهد بود. این خبر در گزارشی از سایت DigiTimes و به نقل از ناظران این صنعت آمده است، ناظرانی که مدعی‌اند سنسورهای اثر انگشت می‌توانند بر روی بیش از 50 درصد تلفن‌های همراه در سال 2016 نفوذ کنند.

رقم مذکور را باید در برابر سهم 40 درصدی حال حاضر سنسورهای اثر انگشت تا اینجای سال 2016 قرار داد، که البته این رقم در مقابل سهم 20 درصدی تخمین زده شده‌ی در سال 2015 بسیار امیدوارکننده‌تر به نظر می‌رسد. در حالی که موتورولا سال‌ها قبل برای اولین بار ایده‌ی قرار دادن سنسورهای اثرانگشت را بر روی تلفن‌های همراه اجرایی کرد، عادی شدن استفاده از این تکنولوژی تنها زمانی تحقق یافت که اپل «تاچ آی دی» را بر روی آیفون‌های خود معرفی کرد.

سامسونگ به تازگی معرفی سنسور عنبیه چشم را در گلکسی نوت 7 خود استارت زد، اما با توجه به این نکته که استفاده از این تکنولوژی با محدودیت های خاصی مواجه است، به عقیده‌ی ما ممکن است این ویژگی به این زودی‌ها با استقبال عمومی مواجه نشود، به هر حال باید منتظر ماند و دید.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد

دیگران چه می خوانند؟