آی پینز

پشتیبانی نرم‌افزاری 24 ماهه، هدیه هواوی به خریداران گوشی‌های آنر

صبح امروز شعبه آمریکایی هواوی موبایل (Huawei Mobile) اعلام کرد که این شرکت خود را ملزم نموده تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را تا 24 ماه پس از عرضه، برای گوشی‌های هوشمند آتی سری آنر (Honor) خود ارائه نماید. این وعده هواوی بسیار جالب توجه و خوشحال کننده است، به ویژه در شرایطی که این روزها بیشتر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند، خیلی سریع پشتیبانی از محصولات خود را قطع می‌کنند.

آقای “تیلور ویمبرلی” (Taylor Wimberly)، مدیر جذب مشتری الکترونیکی شعبه آمریکایی هواوی، صبح امروز از طریق پستی که در حساب گوگل پلاس خود منتشر کرد، به صورت مختصر توضیح داده که چگونه گوشی‌های هوشمند آتی سری آنر هواوی به صورت منظم به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری، اعم از به‌روزرسانی‌های امنیتی و وصله‌های برطرف کننده باگ، را دریافت خواهند کرد.

هواوی آنر 8کاربران ما همواره خواهان ارتقاء پشتیبانی نرم‌افزاری بودند و ما هم قصد داریم تا این خواسته آن‌ها را عملی کنیم.

ما با سری آنر قصد داریم تا بهترین تجربه ممکن را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم.

ما از امسال خود را ملزم کرده‌ایم تا امکان دسترسی به امکانات جدید را (حداقل هر سه ماه یکبار، در یک سال اول عرضه) در طول دو سال ابتدایی عرضه محصولات، برای مشتریان خود مهیا کنیم. همچنین ما ارائه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری و امنیتی را نیز جهت برطرف کردن باگ‌ها و بهبود تجربه کاربری، در بازه‌هایی مشخص ادامه خواهیم داد. پس از این مدت نیز، در صورت بروز مسائل امنیتی برای محصولات و کاربران، به‌روزرسانی‌های مورد نیاز ارائه خواهند شد. هدف ما این است که مشتریان ما، بهترین و امن‌ترین تجربه ممکن را با گوشی آنر خود داشته باشند.

این طرح قرار است تا پایان سال جاری میلادی به مرحله اجرا گذاشته شود و به خریداران گوشی‌های آنر امکان بهره‌مندی از 24 ماه پشتیبانی نرم‌افزاری را مهیا خواهد کرد. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری‌ در نظر گرفته شده برای گوشی‌های سری آنر هواوی، شامل افزودن قابلیت‌های جدید به این محصولات نیز خواهد بود و بنا به گفته آقای ویمبرلی، در طول یک سال اول، حداقل هر سه ماه یکبار این‌گونه به‌روزرسانی‌ها ارائه خواهند شد. به‌روزرسانی‌های امنیتی نیز همان‌طور که اشاره شد، در طول دو سال اول، به صورت منظم در اختیار دارندگان گوشی‌های آنر هواوی قرار خواهند گرفت.

گوشی آنر 8البته هنوز موارد مبهم زیادی در خصوص این طرح وجود دارد و به عنوان مثال مشخص نیست که پس از سپری شدن دو سال اول عرضه، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری چگونه و در چه بازه‌های زمانی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. به هر حال این وعده، درست قبل از عرضه گوشی هوشمند آنر 8 داده شده است و صادقانه امیدواریم که هواوی به خوبی بتواند از پس این تعهد خود برآید.

پشتیبانی نرم‌افزاری مداوم و یا بهتر بگوییم فقدان آن، یکی از بزرگ‌ترین معضلات دنیای اندروید بوده و با اینکه هر روز شاهد هستیم که شرکت‌های تولیدکننده بیشتری در جهت اصلاح این مورد تلاش‌های مضاعفی را به کار می‌بندند، اما پراکندگی زیاد نسخه‌های مختلف اندروید در بین دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم عامل، هنوز مشکل بزرگی بر سر این راه به شمار می‌آید.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد