سامسونگ جزئیات بیشتری از Galaxy Note 5 و Project Zero 2 منتشر کرد

طرفداران محصولات شرکت کره ای سامسونگ و همچنین طرفداران فبلت ها، مشتاقانه در انتظار عرضه محصول جدید سامسونگ به نام Galaxy Note 5 می باشند. در گزارشی که اخیرا وب سایت SamMobile منتشر نموده است جزئیات جالبی در خصوص این پرچمدار جدید سامسونگ فاش شده است. با این اطلاعاتی که وب سایت مذکور ارائه کرده، می توانیم اظهار نظر کامل تری در خصوص این گوشی داشته باشیم و بدانیم که در هنگام عرضه آن با چه سخت افزاری روبرو خواهیم بود.

قبلا شایعاتی در خصوص Galaxy Note 5 منتشر شده بود که در این شایعات به این نکته اشاره شده بود که پرچمدار سامسونگ در ماه ژوئیه امسال عرضه خواهد شد. البته اگر از دید تجاری به این تاریخ انتشار نگاه کنیم می توانیم این گونه استنباط کنیم که سامسونگ برای این که عرضه محصول جدیدش مصادف با عرضه آیفون اپل نشود، کمی زودتر دست به کار شده و می خواهد قبل از ارائه آیفون توسط اپل از حداکثر پتانسیل بازار استفاده کند. ولی سران سامسونگ این تاریخ انتشار را تکذیب کردند و در نتیجه تنها حدسی که در حال حاظر در مورد تاریخ انتشار Galaxy Note 5 میتوان زد این است که سامسونگ در رویداد IFA 2015 که در ماه سپتامبر در برلین برگزار خواهد شد، این تلفن هوشمند را ارائه کند (همانطور که قبلا نیز سامسونگ محصولات جدید خود را معمولا در همین برهه زمانی عرضه کرده است).

اولین نکته ای که وب سایت SamMobile به آن شاره می کند عبارت است از صفحه نمایش ۲K و یا ۴K این گوشی که از نوع Super AMOLED و مسطح می باشد. البته قبلا شایع شده بود که سامسونگ قصد دارد صفحه نمایش سری Galaxy Note را به OLED تغییر دهد که بنا به اطلاعات جدید می توان گفت این حرف صحت نداشته است. البته این تغییر صفحه نمایش احتمالا هیچ وقت تحقق نیابد زیرا که تکنولوژی Super AMOLED که در Galaxy Note های قبلی به کار گرفته شده بود، تحسین زیادی را به دنبال داشت.

Samsung-Galaxy-Note-5-02این که سامسونگ در Galaxy Note 5 از صفحه نمایش ۴K استفاده کند یا نه تا حد زیادی به تدارکات این کمپانی بستگی دارد. از آن جا که سامسونگ در زمینه صفحات نمایش گوشی های هوشمند پیشرفت زیادی داشته و همواره از صفحاتی با کیفیت در تلفن های خود استفاده کرده است، می توان استفاده از صفحه نمایش ۴K در محصول جدید این شرکت را یک امر طبیعی قلمداد کرد. همانطور که وضوح ۴K را در تلویزیون های هوشمند خود نیز به کار گرفته است.

پس تا اینجا شک و شبهه کمی در خصوص ارائه دقت تصویری ۴K در Galaxy Note 5 باقی می ماند. اما باید توجه داشت آنچه که باعث می شود درباره این موضوع نتوانیم با اطمینان زیاد صحبت کنیم شرایط کنونی این شرکت می باشد. ارائه این ویژگی در حال حاظر برای سامسونگ پیامدهای مالی زیادی به دنبال خواهد داشت و این شرکت نمی خواهد و یا نمی تواند با این پیامد ها مواجه شود. سامسونگ به احتمال فراوان می خواهد قیمت سری Galaxy Note را ثابت نگه دارد و با ورود Galaxy Note 5 آن را افزایش ندهد لذا این سیاست اجازه هزینه کردن زیاد را در حال حاضر از این کمپانی گرفته است. بنا به این دلایل، پیش بینی می شود که دقت تصویری ۴K در Galaxy Note 5 پشتیبانی نشود.

وب سایت SamMobile  همچنین خبر از یک پروژه سری در شرکت سامسونگ به نام Project Zero 2 داده و مدعی شده که این کمپانی در حال کار بر روی نسخه ای جدید از Galaxy S6 Edge می باشد که از لحاظ اندازه بزرگتر از مدل اصلی بوده ولی از فبلت Galaxy Note 5 کوچکتر خواهد بود.

از آنجا که سامسونگ بر روی فناوری صفحات خمیده در محصولات جدید خود تاکید زیادی دارد، این خبر می تواند توجیه پذیر باشد. در حال حاظر به صورت فزاینده ای شرکت های مطرح تولید کننده تلفن های هوشمند مانند اپل و سامسونگ به دنبال تنوع بخشیدن به محصولات خود و همچنین پاسخگویی به نیاز اقشار مختلف جامعه هستند. به علاوه اینکه سامسونگ به پروژه Project Zero 2 به عنوان یک منبع در آمد جدید نگاه می کند.

Samsung-Galaxy-Note-5-03در بخش دیگری از این گزارش  نیز مطرح شده که این محصول جدید فاقد قابلیت S Pen خواهد بود که با توجه به این نکته می توان گفت این گوشی از خانواده Galaxy Note نمی باشد. نام گذاری محصولات و برند سازی، در حوزه تلفن های هوشمند بسیار حائز اهمیت می باشد و سامسونگ نیز به وضوح قصد جدا کردن این پروژه جدید از برند Galaxy Note را دارد.

همچنین در این گزارش آمده است که برای هر دو محصول Galaxy Note 5 و Project Zero 2 نسخه هایی بدون هیچ پسوند اضافه به همراه نسخه هایی با پسوند S ارائه خواهد شد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا نام محصول جدید سامسونگ همان Project Zero 2 خواهد بود و یا تغییر خواهد کرد ولی به احتمال زیاد این نام به یک برند جدید تغییر خواهد نمود.

نکته جالب دیگری که مطرح شده این است که یک وسیله جانبی به نام Keyboard Cover برای هر دو دستگاه Galaxy Note 5 و Project Zero 2 ارائه خواهد شد و به احتمال زیاد باید منتظر عرضه وسیله ای مانند کیبوردهای جداشدنی موجود در بازار، همراه با عرضه رسمی این گوشی ها باشیم.

شایعه های دیگری نیز در رابطه با Project Zero 2 مطرح شده اند که حکایت از آغاز مراحل تولید این گوشی توسط سامسونگ دارند. سامسونگ قبل از عرضه این گوشی جدید قصد دارد تا صفحه های خمیده جدید خود را در بازار تثبیت کند. به طوری که در این راستا از کره خبر می رسد که Galaxy S7 Edge پیشرفت زیادی نسبت به نسل پیش خود خواهد داشت و ساخت آن نیز همزمان با شروع تولید Galaxy Note 5 Edge آغاز خواهد شد.

شارژ بی سیم نیز یکی از مواردی است که پس از ظهور در Galaxy S6، حال پیش بینی می شود تا در گوشی Project Zero 2 نیز به کار گرفته شود. البته در این راه برخی پیچیدگی های تکنیکی نیز وجود خواهد داشت. در رابطه با فبلت Galaxy Note 5 نیز سامسونگ در نظر دارد تا ظرفیت باطری آن را به ۴۱۰۰ میلی آمپر ساعت افزایش دهد که در مقایسه با ظرفیت ۳۲۲۰ میلی آمپر ساعتی Galaxy Note 4 پیشرفت قابل توجهی می باشد.

منبع: valuewalk.com