گوشی‌های ساخت خود گوگل ماه آینده عرضه می‌شوند

حتی اگر چندان هم علاقه‌مند و پیگیر اخبار مربوط به تکنولوژی و گوشی‌های هوشمند نباشید می‌دانید که تا به حال هیچ گوشی اندرویدی با برند خود گوگل روانه بازار نشده است. چندین سال است که گوگل بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد تا هر ساله با همکاری تولیدکنندگان شخص ثالث گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی برند نکسوس را تولید کرده و به طور مستقیم آن‌ها را خود روانه بازار کند.

پس از مدت‌ها گوگل تصمیم گرفت تا تبلتی را به صورت مستقیم این بار خودش طراحی و سپس عرضه کند. این تبلت اندرویدی که یکی از قدرتمندترین‌های بازار نیز لقب گرفته است، گوگل پیکسل سی (Google Pixel C) نام دارد. حال پس از عرضه این محصول شایعاتی شنیده شد که گوگل قصد دارد طی ماه‌های آینده در کنار تبلت گوگل پیکسل، از گوشی‌های هوشمند اندرویدی با این نام رونمایی کند. در گزارشی تازه از کشور هندوستان عنوان شده‌ است که این شرکت قصد دارد تا ماه آینده از این گوشی‌های هوشمند برند گوگل رونمایی کند که در بین کشورهای قابل ارائه نام هند نیز به چشم می‌خورد.

بر اساس این گزارش، دو گوشی هوشمند گوگل با اندازه‌های 5 اینچ و 5.5 اینچ قابل ارائه هستند. هر دو این دستگاه‌های اندرویدی مجهز به نسخه آینده سیستم عامل اندروید، اندروید 7.0 نوقا هستند و در دو نسخه‌ی 32 / 128 گیگابایتی عرضه می‌شوند. متأسفانه در حال حاضر هیچ یک از مشخصات دیگر این محصولات به طور جدی به بیرون درز نکرده است.

لازم به ذکر است که این گوشی‌های هوشمند تحت عنوان برند «نکسوس» روانه بازار نخواهند شد و گوگل قصد دارد آن‌ها را همانند تبلت گوگل پیکسل سی، با نام برند شرکت خود عرضه کند. این مشخص نیست که آیا گوگل برای تولید این هندست از کمپانی شخص ثالثی درخواست همکاری خواهد کرد یا خیر؛ اما اگر چنین اتفاقی رخ دهد قطعاً آن شرکت می‌تواند کمپانی تایوانی HTC باشد. تا بدین لحظه گوگل هیچ چیز را در مورد این محصولات تأیید و یا تکذیب نکرده است. بنابراین باید مدتی دیگر را صبر کنیم و در صورت قطعیت یافتن این خبر، در ارتباط با آن قضاوت کنیم!

منبع
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد