آیا گوگل در حال ساخت نسل جدید کروم بوک پیکسل است؟

آن‌طور که به نظر می‌رسد، گوگل در حال برنامه ریزی جهت آغاز ساخت یک کروم بوک جدید از سری لپ تاپ‌های پیکسل خود است. کروم بوک‌ها در واقع لپ تاپ‌هایی هستند که مبتنی بر سیستم عامل کروم بوده و طی سالیان گذشته به محبوبیت خوبی دست یافته‌اند.

این کمپانی ماه گذشته یک نیازمندی شغلی را تحت عنوان «مهندس کیفیت کروم بوک پیکسل» منتشر کرده بود و فردی که برای این کار انتخاب می‌شود در شانگهای خواهد بود. انتظار می‌رود که این فرد وظیفه طراحی درایوهای آزمایشی و کنترل فرآیند آماری را ارزیابی کند، دارای مدرک تحصیلی مربوطه باشد و هزینه انجام شده نسبت به تولید را ارزیابی کند. این تمام چیزی خواهد بود که در نیازمندی شغلی کمپانی گوگل آمده است. گوگل برای این شغل شعار کلاسیکی را نیز در نظر گرفته است که می‌تواند پتانسیل خوبی برای محصول جدید آن‌ها باشد. این شعار عبارت «به عنوان یک مهندس کیفی، شما باید به آینده برنامه‌های گوگل شکل دهید» است.

تا بدین لحظه گوگل سه نسخه مختلف از کروم بوک پیکسل را روانه بازار کرده است. این محصول برای نخستین بار در سال 2013 با قیمت 1,299 دلار به فروش رفت و سال گذشته نیز دو نسخه مختلف نسل جدید کروم بوک پیکسل به ترتیب با قیمت 999 دلار و 1,299 دلار فروخته شد. هرچند که گوگل اوایل سال جاری بنا بر تصمیمی عجیب فروش نسخه ارزان قیمت این لپ تاپ را متوقف کرد.

کروم بوک پیکسل - تبلت پیکس سی
تبلت Pixel C گوگل

در ماه سپتامبر گذشته نیز گوگل از تبلت تبدیل شونده خود به نام Pixel C رونمایی کرد که در اصل همان تیم تولیدکننده کروم بوک پیکسل وظیفه تولید آن را بر عهده داشتند. هرچند که انتقادهای زیادی روانه این تبلت شده است. فروش کروم بوک پیکسل در قیاس با تبلت پیکسل سی به مراتب عملکرد بهتری را داشت که شاید دلایل اصلی آن را بتوان مجهز بودن به سیستم عاملی جدید، صفحه نمایشی لمسی و کیفیت ساختی بالا دانست. جالب‌تر اینجاست که صفحه نمایش لمسی این کروم بوک‌ها  در سال جاری به مراتب کاربردی‌تر و جذاب‌تر هم خواهند شد؛ چرا که گوگل قابلیت نصب و استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی را در این محصول فراهم کرده است.

 

باید دید که آیا واقعاً گوگل به دنبال تولید یک کروم بوک جدید از خانواده پیکسل است یا خیر؟ و اگر این تصمیم در حال عملی شدن باشد، کروم بوک دیگر چه پیشرفتی را می‌تواند داشته باشد؟ نظرات خود را در این ارتباط با ما به اشتراک بگذارید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع venturebeat
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.