بروزرسانی جدید گوگل درایو و سهولت در اشتراک گذاری

گوگل همواره به دنبال راه کارهایی جهت سهولت در اشتراک گذاری فایل ها در گوگل درایو بوده است تا بتواند به طبع کاربران بیشتری نیز جذب کند.

برای نخستین بار گوگل از قابلیت جدید اعلان گوگل درایو برای ۲ پلتفرم اندروید و ای او اس پرده برداری کرد.هنگامی که شخصی یک فولدر و یا فایل با شما به اشتراک بگذارد این اعلان در بالای صفحه اسمارت فون شما دیده خواهد شد.

گوگل درایو در نسخه گذشته خودش ، این اعلان ها را به صورت یک ایمیل برای شما ارسال میکرد و این کمی کار را سخت می کرد و این قضیه وقتی پیچیده تر میشد که شما خیلی کم به ایمیل خود سر میزدید.حال با استفاده از سیستم اعلان درون برنامه ای ، شما پس از دریافت اعلان در قسمت Notification اسمارت فون خود ، کافیست آن را لمس کنید تا مستقیم وارد آن فایل و یا فولدر شوید.

اما این سیستم اعلان لطف دیگری نیز برای کاربرانش داشته است.
در نسخه ی پیشین گوگل درایو ، به ناچار باید برای تک تک فایل ها سطح دسترسی تعیین میشد تا افراد غریبه به فایل های ما دسترسی نداشته باشند.اما حالا به لطف این سیستم اعلان ، شخص مورد نظر بر روی آن فایل و یا فولدر می فشارد ، برای شما یک اعلان می آید که در صورت تایید آن شخص می تواند فایل شما را نگاه کند . در اصل گوگل درایو با ارسال یک اعلان از شما می پرسد که آیا مجوز نمایش را به شخص درخواست کننده می دهید یا خیر که مصلماً بسیار بسیار کار شما با سیستم اعلان راحت تر شده است.

از تغییرات دیگری که این اپلیکیشن داشته است می توان به این اشاره کرد که گوگل درایو سرانجام مشاهده پیش نمایش فایل ها حتی بدون یک حساب کاربری گوگل را برای کاربران اندرویدی خودش مهیا کرده است که این امر خود گامی رو به سوی جلو برای این اپلیکیشن بوده و نشان می دهد که آنها تغیراتی در سیاست های خود اعمال کرده اند.

هم اکنون از طریق لینک های زیر می توانید نسخه جدید اپلیکیشین گوگل درایو را برای دو پلتفرم Android و ios دریافت نمایید.

دانلود گوگل درایو برای اندروید

[appbox googleplay com.google.android.apps.docs]

دانلود گوگل درایو برای آی او اس

[appbox appstore 507874739]

منبع thenextweb
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.