آی پینز

گوگل در حال تست روش جدید ورودبه اکانت بدون نیازبه پسورد است

کمپانی گوگل در حال تست یک ویژگی جدید است که به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا بودن نیاز به وارد کردن پسورد، از طریق  ویندوز، مک و کروم بوک خود بتوانند وارد اکانت خود شوند. گوگل معتقد است که مردم در طول روز باید پسورد‌های مختلفی را حفظ نمایند که این امر می تواند برای آنها مشکل باشد و این کمپانی قصد دارد تا با ارائه نحوه ورود به اکانت جدید خود، این مشکل را حل نماید.

بر اساس تصاویر منتشر شده از سوی یک منبع موثق سرویس جدید گوگل، این قابلیت هنگامی فعال خواهد شد که شما در ابتدا گوشی خود را با اکانتتان سازگار نمایید. البته در حال حاضر این منبع از گفتن نام مدل‌هایی که با این ویژگی سازگارند خودداری نموده است به هر حال با توجه به تصاویر می‌توان گفت که تلفن هوشمند Nexus 6P قابلیت استفاده از این ویژگی را دارا می‌باشد.

پس از نصب تنظیمات هر بار که قصد استفاده از اکانت خود در دستگاه دیگری را داشته باشید، علاوه بر روش قدیمی، یک اعلان برای تلفن همراه شما خواهد آمد که با تایید آن، دستگاه را قادر به استفاده از اکانت خود قرار می‌دهید. البته اگر از تلفن خود برای دستیابی به اکانتتان استفاده می‌کنید دیگر نیاز به این کار نخواهد بود.

ورودبه اکانت بدون نیازبه پسورد

البته نکته ای که در این روش قابل اهمیت است، احتمال به خطر افتادن حریم خصوص افراد می‌باشد. می‌توان گفت که فعلاً این روش مناسب افرادی خواهد بود که دارای تلفن‌های همراهی با قابلیت تشخیص اثر انگشت هستند.هرچند که در شرایط فعلی تلفن‌های همراه کمی هستند که دارای این ویژگی می‌باشند، اما می‌توان گفت که در آینده ای نزدیک، اکثر تلفن‌های همراه برای حفظ امنیت و حریم شخصی کاربرانشان قابلیت حسگر اثر انگشت را در خود جای خواهند داد.

منبع androidpolice
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد