استفاده از نقشه گوگل در ویندوز 10 با اپلیکیشن Maps App Discovery مهیا شد

تا همین اواخر، تنها راه استفاده از اپلیکیشن Google Maps بر روی ویندوز استفاده از اپلیکیشن غیر رسمی به اسم GMaps بوده است. گرچه، حالا با ارائه‎ی اپلیکیشن جدیدی به اسم Maps App Discovery این روند تغییر پیدا خواهد کرد.

با وجود اسم بی‎کیفیتی که این اپلیکیشن دارد، ولی در واقع عملکرد آن عالی است. این اپلیکیشن اکثریت قابلیت‎هایی که شما از یک اپلیکیشن Maps بخواهید، دارا است و مستقیما داده‎های خود را از سرویس Google Maps دریافت می‎کند، این کار با استفاده از APIهایی صورت می‎گیرد که خود گوگل آن‎ها را فراهم کرده است. این اپلیکیشن دارای طراحی متریال دیزاین گوگل است که البته باعث می‎شود ظاهر اپلیکیشن در ویندوز 10 کمی عجیب باشد.

Maps-App-Discovery-Windows-10-Mobile-Screenshot-354x630

عمکلرد این اپلیکیشن طبق انتظار شما خواهد بود. شما مقصد مورد نظر خود را وارد می‎کنید و به شما کوتاه‎ترین مسیر ممکن به آن راه نشان خواهد داد. این اپلیکیشن از سیستم‎عامل‎ کامپیوترهای شخصی، ویندوز 10 موبایل و Surface Hub پشتیبانی می‎کند. توسعه‎دهنده‎ی این اپلیکیشن، Rajat Singh، با تحت اختیار قرار دادن این اپلیکیشن در Surface Hub احتمالات جدیدی را در اختیار کاربران تجاری و شرکتی به منظور برنامه‎ریزی برای رویدادها و جلسات مختلف، قرار داده است.

بعضی از قابلیت‎های این اپلیکیشن عبارتند از:

  • به حالت محبوب در آوردن مکان‎های مختلف
  • نشان دادن آخرین مکان
  • تم‎های گوناگون
  • مشاهده از سطح خیابان، ماهواره و نقشه

به نظر می‎رسد که این اپلیکیشن جایگزین خوبی برای اپلیکیشن قدیمی HERE Maps و رقیبی خوب برای اپلیکیشن خود مایکروسافت یعنی Windows Maps، باشد.

شما می‎توانید با رفتن به ویندوز استور و دریافت این اپلیکیشن جدید، آن را محک بزنید.