گوگل اپلیکیشن‌های خود را به ویندوز موبایل ۱۰ می‌آورد

بعد از روی کارآمدن مدیرعامل جدید مایکروسافت، ردموندی‌‎ها تصمیم گرفتن اپلیکیشنهای خود را برای اندروید توسعه دهند و تا به امروز چند ده اپلیکیشن این کمپانی روی پلی استور گوگل قرار گرفته است. با این حال گوگل همیشه از انتشار اپلیکیشن‌های خود برای ویندوزفون و ویندوز ۱۰ سرباز زده و به نوعی با این کار قصد ضربه زدن به مایکروسافت را داشته است. اما اینطور که از شایعات پیداست این رویه به زودی تغییر می کند و این کمپانی اپ‌های محبوب خود از جمله یوتیوب، هنگ اوت، گوگل ویس و گوگل پلی موزیک را برای پلتفرم ویندوز موبایل ۱۰ ارائه خواهد کرد.

حالا که مایکروسافت با کمپانی بزرگی مانند سامسونگ، سونی و ایسوس قرارداد همکاری امضا کرده تا اپلیکیشن هایش را به صورت پیش‌فرض روی گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی تولیدیشان  قرار دهند، گوگل هم می‌خواهد با انتشار اپ‌های خود راهی در پلتفرم ویندوز باز کند.

قطعا اپلیکیشن‌های گوگل در ویندوز موبایل ۱۰ باعث می‌شود کاربران بیشتری ترغیب به خرید گوشی‌های ویندوزی شوند و توسعه دهندگان بیشتری در آینده اپ‌های خود را برای پلتفرم ویندوز منتشر خواهند کرد. اما از طرف مقابل این راه نفوذی برای گوگل محسوب می‌شود تا خود را در دنیای ویندوزی‌ها بیشتر نشان دهد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.