آیکون‌های جدید در راه اپلیکیشن‌های متصل به گوگل پلی

سرویس گوگل پلی یک اپلیکیشن تک و تنها نیست، بلکه شبکه‌های مشتمل از چندین سرویس مختلف مخصوص علاقه مندان و کاربران به گوگل است. از جمله این سرویس‌ها می توان به سرویس پخش ویدیو و تلوزیون، پلی موزیک، بازی‌ها، کتاب‌ها و اخبار اشاره کرد. اپلیکیشن اختصاصی تمامی این سرویس‌ها به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل اندروید سوار شده‌اند.

همانطور که گفتیم فروشگاه گوگل دیگر همان اندروید مارکت ساده گذشته نیست و محتوی آن بسیار گسترده‌تر از قبل است. علاوه بر به روز رسانی‌های متعدد پیرامون بهتر شدن عملکرد اپلیکیشن‌های متصل به گوگل پلی، این شرکت قصد دارد به زودی آیکون نمایشی آن‌ها را با تغییرات فاحشی همراه سازد. آیکون‌هایی مشابه به آیکون پخش (Play) که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

با این که آیکون‌های فعلی این سرویس‌ها از نظر طراحی کاملا مدرن و زیبا بودند، اما به نظر می‌رسد گوگل با این تغییر می‌خواهد شکل و شمایل آیکون‌های خود را از سایر اپلیکیشن‌ها متمایز سازد تا کاربران به راحتی آن‌ها را در منو تشخیص دهند. در ادامه متن رسمی گوگل در وبلاگ خود را می خوانیم:

پس از رونمایی اولیه از گوگل پلی در حدود چهار سال پیش، ما اپلیکیشن و سرویس‌های اختصاصی و متصل به گوگل پلی را در اختیار شما قرار دادیم. امروز تمامی آیکون‌های این سرویس‌ها به روز رسانی جدیدی دریافت می‌کنند تا همه با هم هماهنگ و زیبا شوند… (گوگل)

آیکون های فعلی که تصویر آن‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید، طی به روز رسانی‌های مختلف در هفته‌های آینده به فراموشی سپرده خواهند شد.

2

این آیکون‌ها با این که تغییر فاحش و نیازمندی خاصی به شمار نمی‌روند، اما با نگاهی به آیکون‌های جدید، از بهبود آن‌ها در طراحی مدرن خود مطلع می‌شویم. شما هم با این موضوع موافق هستید و یا اگر جای گوگل بودید، آن‌ها را فعلا به حال خود رها می‌کردید؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.