آی پینز

احتمال عرضه هدست واقعیت مجازی گوگل در هفته‎های آینده

گوگل در جریان کنفرانس IO امسال هدست واقعیت مجازی خود را با نام Daydream معرفی کرد. گوگل قصد دارد با عرضه Daydream همانند سرویس Pay و یا سیستم عامل اندروید وِر (Wear) اقدام به ایجاد استانداری واحد در این زمینه کند. در حال حاضر شرکت‎‌های بسیاری همانند سامسونگ، ال‎جی و شیائومی وارد حوزه واقعیت مجازی شدند و عرضه هدست گوگل ممکن است بر روی محصولات آینده این شرکت‎ها نیز تاثیر داشته باشد.

طبق گزارش جدید بلومبرگ احتمال می‎رود هدست Daydream در طی چند هفته آینده عرضه شود. هم‎چنین گفته شده که گوگل سخت مشغول مذاکره با دیگر شرکت‎ها بوده تا برای هدست خود محتوای بیشتری ارائه کند. انتظار می‎رود با این هدست بتوانیم محتوای سایت‎های استریم ویدیو مانند یوتیوب و Hulu یا شبکه‎هایی مثل HBO را مشاهده کنیم. یعنی کاربران در کنار بازی‎ها می‎توانند از پخش مسابقات ورزشی و فیلم‎ها نیز در هدست خود لذت ببرند.

google_daydream_3باید توجه داشته باشیم که تمام محصولات مبتنی بر اندروید نمی‎توانند از هدست Daydream پشتیبانی کنند. برای استفاده کردن از این هدست، تبلت یا گوشی اندرویدی شما باید دارای سخت افزار مناسب باشد. چندی قبل گفته شد که هوآوی قصد دارد محصولی برای استفاده در همین زمینه تولید کند. شاید در آینده دیگر شرکت‎ها نیز مانند هوآوی به سوی هدست واقعیت مجازی گوگل هدف‎گیری کنند.

منبع Ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد