گوگل تصادفات خودرو های خودران خود را به اطلاع عموم خواهد رساند

شرکت گوگل تصمیم گرفته از این زمان به بعد تمام تصادفاتی را که برای خودرو های خودران این کمپانی اتفاق می افتد را به صورت عمومی اعلام کند و برای این کار نیز وب سایتی را اره اندازی کرده است. علاوه بر این که در این وب سایت آمار و جرئیات تصادفات این خودرو ها به صورت ماهانه در معرض دید عموم گذاشته خواهد شد، یک بخش انجمن نیز در این وب سایت گنجانده شده که در آن بازخورد های مردم و همچنین اطلاعاتی که آنان در خصوص نحوه تردد و عکس العمل این خودرو های بدون راننده در ترافیک بدست آورده اند، منتشر خواهد شد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

این وب سایت برای برطرف کردن نگرانی هایی که در مردم به واسطه پخش اخبار مربوط به بیش از 10 مورد تصادف این خودرو ها، ایجاد شده بود راه اندازی شده است. البته گوگل در هیچکدام از این تصادفات، خودرو های خود را مقصر نمی داند. در اغلب تصادفات شدید رخ داده، خودرو های خودران گوگل از غقب ضربه دیده اند و در بعضی دیگر که جزئی بوده اند کناره های این خودرو ها با خودرو های دیگر برخورد داشته اند.

گوگل در اولین گزارشی که در این زمینه منتشر کرد، این تصادفات را این گونه توضیح داد:

“در طول مدت شش سالی که از شروع پروژه ما می گذرد، ما تنها شاهد 12 تصادف جزئی آن هم در طول 1.8 میلیون مایل مسافتی که این خودرو ها به صورت خودران و یا بصورت دستی هدایت شده اند، بوده ایم. حتی در یک مورد از این تصادفات نیز خودرو های خودران این شرکت مقصر نبوده اند.”

خودرو های بدون راننده گوگل از تابستان امسال وارد جاده ها نیز خواهند شد و مسلما شفاف سازی تصادفات این خودرو ها اقدامی خوب از جانب گوگل می باشد.

منبع: androidauthority.com

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

نظرات بسته شده است.