فلای تودی

شایعاتی پیرامون گوشی Nexus جدید گوگل

طبق آنچه که تجربه نشان داده است، عرضه گوشی های Nexus توسط گوگل، چندان ربطی به برنامه کاری شرکت های سازنده تلفن همراه نداشته و همواره می توان انتظار عرضه یک Nexus جدید را داشت. در حال حاظر نیز با توجه به اینکه بیشتر سازندگان تلفن های هوشند، پرچمداران خود را برای عرضه در نیمه اول سال در نظر گرفته اند، کماکان فرصت برای معرفی Nexus  بعدی وجود دارد.

با توجه به بازار تلفن های هوشمند، انتظار می رود هواوی سازنده بعدی گوشی Nexus گوگل باشد. که در این بین صحبت های یکی از محققان سرشناس چینی نیز به شفاف سازی این موضوع کمک می کند. به گفته وی:

با توجه به صحبت های افراد نزدیک به گوگل، گوشی Nexus بعدی از یک صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی با دقت تصویری QHD (یعنی ۱۴۴۰x2560 پیکسل) و همچنین پردازنده Snapdragon 810 بهره خواهد برد.

۵، ۶ یا ۷؟ مسئله این است!

اینکه این گوشی در کدام رده از تلفن های هوشمند Nexus قرار خواهد گرفت هنوز مشخص نیست. برخی شایعات حکایت از جانشینی گوشی هواوی برای Nexus 5 دارند و برخی دیگر مدعی هستند این گوشی با نام Nexus 6 عرضه خواهد شد. همچنین طبق شنیده ها دومین گوشی تراز اول Nexus امسال نیز توسط LG ساخته خواهد شد.

با در نظر گرفتن صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی، گوشی هواوی دقیقا بین اندازه ۴٫۹۵ اینچی Nexus 5 و ۵٫۹۶ اینچی Nexus 6 قرار می گیرد و این امر پیش بینی در خصوص نامگذاری آن را کمی سخت کرده است. آیا گوگل در شیوه نامگذاری خود تجدیدنظر خواهد کرد؟ و یا همین روال را در پیش گرفته و هر سال یا دو سال یکبار نسخه جدیدی از نکسوس های ۵ و ۶ و ۷ را روانه بازار خواهد کرد.

منبع: techradar.com

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد