فلای تودی

گوگل با پروژه Google Block به کودکان شما کدنویسی می‌‌آموزد

شرکت‌های مهم فناوری علاقه‌مند هستند که نسل بعدی بتواند کد نویسی کند. چه‌بهتر زمانی که این نسل جوان‌تر هستند به آن‌ها کد نویسی یاد داده شود. در کنفرانس WWDC (کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل) در این ماه، اپل اپلیکیشن Swift Playground را برای آموزش کودکان طراحی کرده است. درحالی‌که گوگل می‌خواهد این طرح را با استفاده از پروژه Procket Blocks به اوج خود برساند.

پروژه Blocks گوگل یک سخت‌افزار متن‌باز از گوگل است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا از آن برای آموزش کد نویسی به کودکان استفاده کنند. ایده پشت این طرح این است که اگر شما به یک کودک از طریق صفحه کیبورد و مانیتور برنامه‌نویسی را آموزش دهید، تجربه یادگیری را محدود می‌کنید. اما استفاده از بلوک‌های فیزیکی، به کودکان این اجازه را می‌دهد که با همکاری یکدیگر در گروه، مسائل را حل کنند و در عین حال کد نویسی نیز یاد بگیرند. حتی جالب‌تر اینجاست که ازآنجایی‌که کودکان از بلوک‌های فیزیکی استفاده می‌کنند، شما می‌توانید اصول و منطق برنامه‌نویسی را به کودکانی که حتی نوشتن و خواندن بلد نیستند یاد دهید. حتی این روش می‌تواند برای کودکانی که نارسایی در خواندن و نوشتن دارند، نیز مناسب می‌باشد.

این سیستم از سه جزء ساخته‌شده است.: مغز، تخته و گوی. گوی به تخته می‌چسبد و می‌تواند برای دستورالعمل‌های مختلف برنامه‌ریزی شود (روشن و خاموش شدن، تغییر جهت، افزایش سرعت و غیره) تخته می‌تواند به سایر تخته‌ها نیز متصل شود. سپس کل تخته ساخته‌شده به مغز اصلی وصل می‌شود. که دستورالعمل‌ها را دریافت و آن‌ها را پردازش می‌کند و برای تخته متصل شده می‌فرستد.

چنین طرحی می‌تواند برای آموزش برنامه‌نویسی به کودکان بسیار مثمر ثمر واقع شود.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد