خودرو بدون راننده گوگل توسط پلیس آمریکا جریمه شد

پروژه خودرو بدون راننده گوگل که در مراحل آزمایش مختلفی جهت عرضه عمومی می‌باشد، یکی از پروژه‌هایی است که توسط کمپانی گوگل تهیه و تولید شده است. مهمترین اصل در این پروژه برای کاربران حفظ ایمنی سرنشین و خودرو می‌باشد که گوگل نیز بر روی این قضیه تاکیید بسیاری دارد.در تازه ترین استفاده از یک خودرو بدون راننده گوگل، این خودرو به قدری محتاطانه در بزرگراه حرکت کرده که باعث جریمه شدن آن شده است!

یکی از خودروهای بدون راننده گوگل با مدل Lexus RX400h هنگامی که درحال حرکت در خیابان های مانتین ویو کالیفرنیا بوده است، بیش از حد آهسته و محتاطانه رفتن او منجر به ایجاد ترافیکی نسبتاً سنگین در پشتش و جریمه شدن توسط پلیس آمریکا شده است.

جریمه خودرو بدون راننده گوگللازم به ذکر است خودرو بدون راننده گوگل مجوز تردد در ایالات مانتین ویو و تگزاس را تنها با حداکثر سرعت ۲۵ مایل در ساعت دارا می‌باشند.علت جریمه شدن آن نیز عبور از محوری با حداقل سرعت ۳۵ مایل در ساعت بوده است.این افسر پلیس که متوجه می‌شود خودرو مورد نظر، خودرو بدون راننده گوگل می‌باشد، ابتدا آن را متوقف کرده و پس از تماس با اپراتورهای آن این جریمه را اعلام می‌دارد. پلیس محلی قبلا اعلام کرده بود که به طور مرتب با گوگل نشست هایی را برگزار می کند تا از ایمنی رفت و آمد این خودرو اطمینان حاصل کند و این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که تعدادی از اعضای تیم کنترل کننده خودروهای بدون راننده کمپانی گوگل با خرده گرفتن از این کار پلیس در صفحه گوگل پلاس خود از ضرورت ایجاد فرهنگی مشخص در رابطه با خودروهای گوگل و همچنین از موفقیت آمیز بودن آزمون بیش از ۱ کیلومتر رانندگی بدون تصادف این ماشین سخن گفته اند.
جالب است بدانید در هفته گذشته و در یک تست خیابانی دیگر، این خودرو بدون راننده گوگل توانسته بود مسافتی حدود ۱ کیلومتر را بدون تصادف طی کند.

به گفته گوگل، استفاده از خودروهای بدون راننده با حفظ ایمنی ۱۰۰% تا پنج سال آینده فراهم خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Cnet
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.