چطور در زندگی موفق باشیم؛ 13 راهنمایی از موفق ترین مردم جهان

چطور در زندگی موفق باشیم؛ 13 راهنمایی از موفق ترین مردم جهان

این مهم نیست که شما چند سال دارید یا اهل کجا هستید و یا چه کاری برای گذران زندگی انجام می‌دهید. آنچه اهمیت دارد این است که همه‌ی ما انسانها یک ویژگی مشترک داریم و آن میل به موفقیت است.

تعریف هر فردی از موفقیت متفاوت بوده و ممکن است شخصی موفقیت را در این بداند که همسری عاشق و وفادار یا پدر و مادری مراقب و مسئولیت پذیر باشد، حال آنکه بیشتر مردم موفقیت را با شهرت، ثروت و قدرت برابر می‌دانند.

همه‌ی ما می‌خواهیم برای داشتن یک زندگی راحت به موفقیت برسیم،  از نظر مالی آزادی داشته باشیم، اتومبیل خوبی برانیم و در خانه‌ای زیبا زندگی کنیم. با این حال اگر چه موفقیت دست یافتنی است اما به آسانی به دست نمی‌آید.

راهکارها و راهنمایی های بسیاری در مورد چگونگی دستیابی به موفقیت در زندگی در جهان پیرامون ما وجود دارد. اما بهترین راه برای رسیدن به موفقیت بی‌شک دنبال کردن قدم به قدم افراد موفق است. در این مقاله 13 راهنمایی افراد موفق و مشهور جهان گنجانده شده است، پس در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

1- بزرگ فکر کنید

از میکل آنژ، هنرمند بزرگ دوره‌ی رنسانس: بزرگترین خطر برای بیشتر ما این نیست که هدف‌های بسیار بزرگ داشته باشیم و شکست بخوریم. بلکه این است که هدف‌های کوچک را انتخاب کنیم و به آنها دست یابیم.”

2- آنچه را دوست دارید پیدا کنید و انجام دهید

از اپرا وینفری: “شما می‌دانید در جاده موفقیت هستید اگر کاری را که مایل هستید انجام دهید و برای آن پولی دریافت نکنید.”

3- یاد بگیرید که چگونه تعادل را در زندگی برقرار کنید

از فیل نایت، مدیر عامل شرکت نایک: “همواره یک درگیری تغییرناپذیر، یک نبرد دائمی بین  جنگ و صلح در محل کار و در زندگی وجود دارد. با این وجود نمی‌توان بر هیچکدام تسلط یافت اما می‌توان بر آنها اثر گذاشت. حال شما چه کاری انجام می‌دهید وقتی این کلید موفقیت است.

4- از شکست نترسید

هنری فورد، بنیانگذار شرکت فورد
هنری فورد، بنیانگذار شرکت فورد

از هنری فورد، بنیانگذار شرکت فورد: “شکست تنها فرصتی برای آغاز دوباره است، اما این بار باید هوشمندانه‌تر عمل کرد.”

5- یک عزم تزلزل ناپذیر داشته باشید

سرهنگ ساندرز، بنیانگذار KFC
سرهنگ ساندرز، بنیانگذار KFC

از سرهنگ سندرز، بنیانگذار KFC: “من در گذشته تصمیمی گرفتم تا بتوانم به موفقیت برسم. وقتی که من عزم انجام کاری را داشتم که می‌توانستم انجام دهم، هیچ ساعتی ، هیچ مقداری از پول و یا هیچ کاری نمی‌توانست از رسیدن به مقصود مرا باز دارد. من آن را انجام می‌دادم زیرا که می‌دانستم به نفع من است. من میدانم موفقیت چگونه بدست می‌آید.”

6- مرد عمل باشید

از لئوناردو داوینچی، رنسانس نابغه: “مدت زمانی است متوجه شده‌ام که افراد موفق به ندرت کنار می‌نشینند تا اتفاقات به خودی خود در مورد آنها رخ دهد. آنها بیرون می‌روند و خودشان اتفاقات را باعث می‌شوند.”

7- از کشمکش دوری کنید

از تئودور روزولت، رئیس جمهور آمریکا: “مهمترین عنصر در کسب موفقیت این است که بدانیم چگونه با مردم کنار بیاییم و همراه شویم .”

8- از معرفی ایده‌های جدید نترسید

مارک تواین، نویسنده مشهور
مارک تواین، نویسنده مشهور

از مارک تواین، نویسنده مشهور: “یک فرد با یک ایده جدید تا زمانی که این ایده موفق است، مانند یک اهرم عمل می‌کند.”

9- باور داشته باشید که ظرفیت موفقیت را دارید

والت دیزنی، بنیانگذار شرکت والت دیزنی
والت دیزنی، بنیانگذار شرکت والت دیزنی

از والت دیزنی، بنیانگذار شرکت والت دیزنی: “اگر شما می‌توانید رویای چیزی را ببینید پس شما می‌توانید آن را انجام دهید.”

10- همیشه یک نگرش ذهنی مثبت را حفظ کنید

از توماس جفرسون، رئیس جمهور آمریکا: “هیچ چیزی نمی‌تواند فردی را با نگرش ذهنی درست از رسیدن به هدف بازدارد، همچنانکه هیچ چیزی بر روی زمین نمی‌تواند به انسانی با نگرش ذهنی اشتباه کمک کند.”

11- اجازه ندهید ناامیدی شما را از پافشاری برای رسیدن به موفقیت بازدارد

از آبراهام لینکلن: “اجازه ندهید هیچ احساس دلسردی شما را شکار کند، اینگونه در پایان، موفقیت از آن شماست.”

12- به کار سخت راضی شوید

سخنی از بنیانگذار جی سی پنی
سخنی از بنیانگذار جی سی پنی

13- برای پیروی از درک خود به اندازه کافی شجاع باشید

استیو جابز، از بنیانگذاران اپل
استیو جابز، از بنیانگذاران اپل

 از استیو جابز، از بنیانگذاران اپل: “برای پیروی از قلب و درک خود شجاعت داشته باشید، چرا که آنها هر طور که هست قبل از آنکه بدانید واقعا چه چیزی می خواهید انجام دهید کمکتان می‌کنند. بقیه‌ی چیزها فرعی است.”