نحوه بازگشت از آی او اس ۹ به آی او اس ۸٫۴٫۱

272
نحوه بازگشت از آی او اس ۹ به آی او اس ۸٫۴٫۱
نحوه بازگشت از آی او اس ۹ به آی او اس ۸٫۴٫۱

به تازگی اپل آی او اس ۹ را با ویژگی ها جدید منتشر کرد و کاربران بسیاری در چند روز گذشته، اقدام به آپدیت سیستم عامل آیفون و یا آیپد خود کردند. اما در این بین هستند کسانی که از iOS 9 راضی نیستند و باگ و کندی در این سیستم عامل را گزارش کرده اند. اگر شما یکی از افراد بدشانسی هستید که بعد از آپدیت دستگاه خود با مشکل روبرو شده اید و از آپدیت به آی او اس ۹ پشیمانید، در ادامه با آموزش نحوه بازگشت از آی او اس ۹ به آی او اس ۸٫۴ با دیجی رو همراه باشید.

قبل از شروع عملیات بازگشت به iOS 8.4.1 اول از اطلاعات خود از طریق آیتونز پشتیبان تهیه کنید، تا در صورتی که مشکلی پیش آمد به راحتی اطلاعات را بازگردانید.

شاید فرایند بازگشت از آی او اس ۹ به آی او اس ۸٫۴٫۱ برای شما دلهره آور باشد اما نگران نباشید زیرا ما قدم به قدم تمامی مراحل را توضیح خواهیم داد.

مرحله ۰: از طریق این لینک و براساس نوع دیوایس خود آی او اس ۸٫۴٫۱ را روی رایانه ای که نرم افزار آیتونز دارد، دانلود کنید.

مرحله ۱: به بخش تنظیمات گوشی آیفون خود رفته و ویژگی Find My iPhone را خاموش کنید. اگر دیوایس شما آیپد می باشد، نیازی به نگرانی در مورد این مورد نیست.

مرحله ۲: دکمه پاور را فشار دهید و آی دیوایس خود را خاموش کنید.

مرحله ۳: از طریق رایانه خود نرم افزار آیتونز اپل را باز کنید.

مرحله ۴: خوب درست بعد از اتصال آیفون یا آیپد به رایانه خود، دکمه پاور را همراه با دکمه هوم حدودا ۱۰ ثانیه فشار دهید. سپس دکمه پاور را رها کنید اما حدود ۳ ثانیه به فشار دکمه هوم ادامه دهید.

مرحله ۵: اگر مرحله ۴ را به صورت دقیق انجام دهید، آیتونز باید دیوایس آیفون یا آپید شما در حالت به روز رسانی سیستم عامل(firmware) شناسایی کند. اگر دیوایس شما در حالت عادی روشن شد بار دیگر مرحله ۲ تا ۴ را انجام طی کنید.

مرحله ۶: در نرم افزار آیتونز، دستگاه خود را انتخاب کرده و به Summary screen بروید

مرحله ۷: از روی صفحه کلید در ویندوز دکمه Shift  و در مک دکمه Option را فشار داده و روی گزینه Restore در آیتونز کلیک کنید.

downgrading-ios-9-to-ios-8-4-1

مرحله ۸: زمانی که پنجره انتخاب فایل (file browser) باز شد، فایل دانلود شده iOS 8.4.1 را انتخاب کنید.( فایلی که در مرحله ۰ دانلود کردید)

مرحله ۹: خوب کمی منتظر بمانید تا مراحل ریستور انجام شود. بعد از اتمام عملیات ریستور آیفون یا آیپد شما مثل یک دیوایس جدید دوباره راه اندازی خواهد شد.

مرحله ۱۰: حالا طبق دستورالعمل های روی صفحه دستگاه خود پیش روید و از آی او اس ۸٫۴٫۱ لذت ببرید.