فلای تودی

تمام صفحه کردن اپلیکیشن هایی نظیر اینستاگرام در اندروید

اگر شما هم یکی از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام باشید، حتما به این موضوع پی برده‌اید که اپلیکیشن این شبکه اجتماعی همیشه در حالت Portrait نمایش داده می‌شود و امکان تمام صفحه کردن آن وجود ندارد. درست است که رابط کاربری این اپلیکیشن و همچنین موارد مشابه به صورت اختصاصی جهت کاربرد مناسب در حالت عمودی طراحی شده‌اند، اما آیا راهی برای اجبار آن ها به حالت تمام صفحه وجود دارد؟ با دیجی رو همراه باشید

برخی اپلیکیشن‌های اندرویدی به کاربران این امکان را می‌دهند تا صفحه نمایش خود را در زمان های مختلف به حالت تمام صفحه در آورند. یکی از این ابزار ها Set Orientation نام دارد و به صورت رایگان در دسترس قرار گرفته است.

جهت دانلود این اپلیکیشن می توانید از لینک گوگل پلی در ادامه مقاله استفاده کنید. پس از نصب و اجرای برنامه، یک منوی کشویی با فلش رو به پایین مشاهده می شود که حالت های تمام صفحه مختلفی را برای صفحه نمایش در بر دارد. اگر می خواهید تلفن همیشه با توجه به حالتی که آن را در دست گرفته اید، صفحه نمایش را بچرخاند، گزینه Automatic full را انتخاب کرده و OK را بزنید. بدین ترتیب اینستاگرام و هر اپلیکیشن دیگر مجبور به چرخش می شوند و به حالت تمام صفحه در خواهند آمد.

اپلیکیشن Set Oriantation همچنین می‌تواند صفحه نمایش تلفن اندرویدی شما را به صورت دائمی به حالت تمام صفحه – Landscape – در آورد.

پس از باز کردن برنامه متوجه می‌شود که آیکون آن به صورت دائمی در نوار نوتیفیکیشن قرار می‌گیرد. جهت از بین بردن آن می‌توانید از منوی کشویی یاد شده در برنامه استفاده کنید و گزینه Disabled را انتخاب نمایید؛ توجه داشته باشید با این کار تنظیمات چرخش صفحه تلفن به حالت پیش فرض خود برمی‌گردد. جهت تغییر دوباره عادت‌های چرخش صفحه نمایش باید دوباره به اپلیکیشن مراجعه کنید. در ادامه توجه شما را به تصاویری از محیط کاربری این برنامه و عملکرد آن در تمام صفحه کردن اینستاگرام و هوم اسکرین جلب می نماییم:

 

دانلود: اپلیکیشن Set Orientation برای اندروید [گوگل پلی]

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد