سرعت آیفون شما کم شده است؟ با این چند روش جان تازه ای به آن ببخشید

افزایش سرعت آیفون

یکی از جذابیت‌های بزرگ آیفون، رابط کاربری صاف و صیقل داده شده آن است که هر کاربری را در نخستین نگاه مجذوب خود می‌نماید. اما آیفون نیز همانند اکثر پلتفرم‌های دیگر ممکن است پس از گذشت چند مدت سرعت اولیه خودش را از دست بدهد. هرچند که شاید انجام بروزرسانی‌های مختلف باعث افزایش سرعت دستگاهتان شود، اما در غیر این صورت نیز شما تسلیم نشده و با استفاده از موارد زیر، جان تازه ای را به آیفون خود ببخشید.

خاموش و روشن کردن

در خیلی از مواقع که دستگاه شما کند شده است، ممکن خواهد بود تا با یک بار خاموش و روشن کردن آن بتوانید به عملکرد دستگاه خود کمک کنید. این خاموش و روشن کردن به دستگاه شوک داده و موجب می‌شود تا برخی از مشکلات و مسائل به وجود آمده حل شوند.

شفافیت و انیمیشن‌ها را غیرفعال کنید

هرچند که جلوه‌های بصری به زیبایی تلفن شما کمک می‌کند، اما نه در هنگامی که دستگاه شما کند شده و باعث اذیت و آزار شما می‌شود. در واقع این جلوه‌ها با فشاری که بر روی پردازنده تلفن شما می‌آورند، می‌توانند یکی از دلایل اصلی این کاهش سرعت‌ها باشند. بنابر این بهتر است تا به بخش Settings > General > Accessibility رفته و گزینه Contrast and toggle Reduce Transparency را به حالت فعال بگذارید تا از شفافیت بیش از حد دستگاه جلوگیری نمایید. علاوه بر آن انیمیشن‌ها را نیز قادر خواهید بود در مسیر Settings > General > Accessibility و با گزینه Reduce Motion غیر فعال نمایید.

حذف اپلیکیشن‌های بلااستفاده

بهتر است تا اپلیکیشن و بازی‌هایی که بلا استفاده هستند را حذف کنید. وجود آنها جز اشغال فضای داخلی، خوردن منابع در حال اجرا و بروزرسانی‌های پس زمینه برای شما سودی نخواهد داشت.

غیرفعال کردن Siri

دستیار Siri بسیار کاربردی است اما بسیاری از ویژگی‌های آن ممکن است بر روی فرآیند پردازش دستگاه شما تاثیر گذاشته و از سرعت آن بکاهند. این دستیار در iOS 9 به بالا پیشنهاداتی را به شما ارائه می‌دهد که می‌توانند این پیشنهادات نیز از سرعت دستگاه شما بکاهند. برای غیر فعال کردن این پیشنهادات کافیست تا به از مسیر Settings > General > Spotlight Suggestions گزینه Siri Suggestions را به حالت غیرفعال درآورید.

خاموش کردن دانلود خودکار

با ورود به مسیر Settings > App and iTunes Stores به دنبال گزینه Automatic Downloads گشته و آن را غیر فعال کنید. دانلود‌های گاه و بیگاه موجب استفاده همیشگی انرژی دستگاه شما می‌شوند. بهتر است این بروزرسانی ها و دانلود ها به صورت دستی و در زمان مشخصی توسط شما انجام گیرند.

غیرفعال کردن همگام سازی اپلیکیشن‌های پس زمینه

برخی از اپلیکیشن‌ها به طور مداوم در پس زمینه تلفن شما مشغول همگام سازی محتوا می‌باشند که در خیلی از مواقع حتی شما نمیدانید چه برنامه هایی هستند. این مسئله منجر می‌شود که علاوه بر کاهش سرعت تلفن شما، عمر باتری نیز به شدت کاهش یابد.

با رفتن به مسیر Settings > General > Background app Refresh قادر خواهید بود تا همگام سازی را به طور کلی و یا برای برخی از نرم افزار‌ها غیرفعال نمایید.

حذف تاریخچه مرورها

حذف تاریخچه ذخیره شده در مرورگر‌ها می‌تواند عامل موثری در افزایش سرعت مرور صفحات توسط شما باشد. اگر از مرورگر سافاری استفاده می‌کنید کافیست تا با رفتن به مسیر Settings > Safari گزینه Clear History and Website Data را فشرده تا این تاریخچه حذف شود.

آخرین راه: بازگشت به تنظیمات کارخانه

اگر تمامی مراحل را امتحان کردید و نتیجه لازم را نگرفتید، آخرین راه شما بازگشت به تنظیمات کارخانه است. برای بازگشت به تنظیمات کارخانه به مسیر Settings > General > Reset رفته و گزینه Reset all Settings را بفشارید. و یا اگر می‌خواهید تمام فایل‌ها نیز حذف شوند در مسیر Settings > General > Reset گزینه Erase All Content and Settings را بفشارید.