خرید از ترندیول

هواوی قطع همکاری خود با شرکت آلمانی لایکا را تأیید کرد

روز گذشته شیائومی خبر همکاری خود با دوربین‌ساز مشهور آلمانی، کمپانی لایکا، را رسماً تأیید کرد که به نوعی می‌شد آن را پایان همکاری طولانی مدت هواوی با این شرکت (از سال 2016) نیز قلمداد کرد. حال، کمپانی چینی به خبر مذکور واکنش نشان داده و قطع همکاری خود با لایکا را تأیید کرده است. هواوی در پاسخ به خبرگزاری Android Authority گفته: «ما تأیید می‌کنیم که همکاری بین دو شرکت در 31 مارس (11 فروردين) به پایان رسیده است».

بنابراین، می‌توان گفت گوشی‌های P50 و P50 پرو آخرین گوشی‌های هواوی با دوربین لایکا هستند. حتی مدل P50 پاکت هم که دسامبر سال گذشته و قبل از پایان قرارداد همکاری دو شرکت عرضه شد، از دوربین‌های ساخت لایکا استفاده نمی‌کند. همچنین، کاملاً بدیهی است که گوشی مورد انتظار هواوی میت 50 هر زمان که وارد بازار شود، از دوربینی بدون برند استفاده خواهد کرد.

گوشی هواوی با دوربین لایکا

اولین گمانه‌زنی‌ها در خصوص قطع همکاری هواوی و لایکا از ماه مه سال گذشته مطرح شده بود و در آن زمان گفته می‌شد که در پی افت سهم هواوی از بازار موبایل، کمپانی آلمانی به دنبال جایگزینی برای این شرکت می‌گردد. شیائومی و آنر همواره به عنوان گزینه‌های احتمالی برای لایکا در نظر گرفته می‌شدند و بالاخره شیائومی موفق شد تا برند لایکا را بر روی دوربین گوشی‌های خود داشته باشد. گفته می‌شود اولین گوشی این شرکت که با همکاری لایکا در حال تولید است، شیائومی 12 اولترا می‌باشد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد