تأیید دو مرحله ای اینستاگرام؛ راهی برای امنیت بیشتر کاربران

امنیت شبکه‌های اجتماعی یکی از اصلی ترین مسائلی است که هر توسعه دهندگان را همواره به تکاپوی افزایش آن سوق می‌دهد. چندین وقت بود که اینستاگرام اعلام کرده بود قصد دارد تا امنیت کاربرانش را بیش از پیش تأمین کند.

امروز به صورت رسمی اعلام شد که اینستاگرام ویژگی به نام  تأیید دو مرحله‌ای را برای کاربرانش در نظر گرفته است. این تأیید دومرحله‌ای ورود تازه هرکاربر می‌تواند از هرگونه هک شدنی جلوگیری نماید. در واقع هنگامی که شما با استفاده از ایمیل و رمز عبور خودتان قصد ورود به حساب کاربری اینستاگرام خودتان را دارید، یک نوتیفیکیشن به تلفن و به واسطه شماره ثبت شده شما برایتان ارسال خواهد شد که با وارد کردن کد تعیین اعتبار، حتماً می‌بایست این ورود مورد تأیید شما قرار گیرد تا بتوانید وارد حساب کاربریتان شوید. به گزارش اینستاگرام این ویژگی هنوز برای تمامی کاربران در دسترس نبوده و به آرامی این اتفاق در حال انجام است.

به گزارش دیجی رو و به نقل از تک کرانچ، هکرها تا به امروز تنها به ایمیل و رمزعبور شما جهت ورود به حساب کاربریتان احتیاج داشتند، اما با این روش امنیت فراتر از اینها بوده و حتماً نیاز است تا شما به واسطه این تأیید دو مرحله و تلفن همراهتان اقدام به وارد شدن نمایید. این یک خبر خوب به خصوص برای افراد مشهور می‌تواند باشد که بیش از هر کاربر دیگری در معرض هک شدن قرار دارند.

منبع firstpost
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد