مشخصات و تاریخ عرضه احتمالی iPad Pro

اپل در محصول جدید و مورد انتظار خود یعنی تبلت iPad Pro امکانات و ویژگی های هیجان انگیزی قرار داده و امیدوار است که این محصول بتواند فروش تبلت های این شرکت را احیا کند. طبق اخباری که یکی از نویسندگان سایت ۹to5Mac به نام Mark Gurman، از منابع خودی شرکت اپل به دست آورده، تبلت iPad Pro در اندازه ۱۲٫۹ اینچی خواهد بود و فعلا با نام رمز J98 و J99 شناخته می شود، که J98 مدل Wi-Fi بدون قابلیت مکالمه و J99 مدل Wi-Fi به همراه قابلیت مکالمه می باشند.

اندازه بزرگ این iPad جدید از قابلیت تقسیم صفحه و استفاده چند کاربره از تبلت برخوردار می باشد. پیش از این پیش بینی می شد که قابلیت تقسیم صفحه برای استفاده همزمان از دو برنامه، سال گذشته و همراه با iOS 8 ارائه شود ولی اپل در آخرین لحظات از ارائه این قابلیت منصرف شد و دلیل آن را عدم پرداخت کامل این ویژگی برای عرضه عمومی اعلام کرد. بر اساس گفته های Gurman قابلیت تقسیم صفحه در رویداد WWDC به همراه رونمایی از مدل های جدید iPad معرفی خواهد شد. پس از آن نیز iPad Pro به همراه قابلیت استفاده چند کاربره به بازار خواهد آمد. به گفته منابع آگاه، قابلیت تقسیم صفحه از نسبت های ۱/۲ و ۱/۳ و ۲/۳ پشتیبانی می کند و می توان دو برنامه مختلف را با این نسبت ها در کنار هم قرار داد و یا حتی دو برنامه یکسان را در کنار هم اجرا کرد. البته به نظر مسولان سایت ۹to5Mac احتمال معرفی این قابلیت قبل از رویداد WWDC نیز وجود دارد.

12_9_ipadرونمایی از iPad Pro تا کنون به خاطر مشکلات مربوط به تولید صفحه نمایش آن چندین بار به تعویق افتاده است. آقای Ming-Chi Kuo یکی از محققان شرکت امنیتی KGI معتقد است که این تبلت در سه ماهه آخر امسال به بازار عرضه خواهد شد. که طبق سنت همیشگی اپل معمولا iPad های جدید خود را در این برهه زمانی (ماه های اکتبر و نوامبر) از سال ارائه می کند. آقای Kuo همچنین ادعا کرده است که کمپانی Foxconn Technology تنها تامین کننده این تبلت ۱۲٫۹ اینچی خواهد بود.

آقای Gurman در گزارش خود آورده که بهبودهایی یر روی سیستم عامل iOS 9 اعمال شده تا کاربران استفده بهتری از صفخه نمایش بزرگ iPad Pro داشته باشند. اپل نیز هسته برنامه ها و ویژگی هایی از قبیل بخش اعلان ها را به گونه ای مجددا طراحی کرده که بر روی صفحه نمایش ۱۲٫۹ اینچی، جلوه بهتری داشته باشند.

قابلیت چندکاربره بودن نیز به دارندگان این تبلت اجازه خواهد داد تا از یک تبلت به طور مشترک استفاده کنند، اما در عین حال تنها توانایی دسترسی به فایل ها، برنامه ها و مستندات خود را خواهند داشت. ولی این قابلیت احتمالا در رویداد WWDC معرفی نخواهد شد. پیش بینی می شود iPad Pro از ویژگی های Force Touch و پورت USB-C و Bluetooth stylus و NFC برخوردار باشد.

منبع: valuewalk.com