آیفون 7 با فناوری پیشرفته شارژ بی سیم عرضه می شود [شایعه]

اخیرا شایعاتی پیرامون قابلیت های احتمالی آیفون 7 به بیرون درز کرده اند که از جمله آن ها می توان به فناوری شارژ بی سیم در این پرچمدار اشاره کرد. با این حال با توجه به شناختی که از این کمپانی “متفاوت” داریم، احتمالا طرح متفاوتی از این فناوری را در پرچمدار خود پیاده می کند. کمپانی اپل همیشه در ارائه قابلیت های جدید، به نسبت رقبای خود، کمی کند عمل می کند. اما همیشه امکاناتی را از این شرکت می بینیم که رقبای بزرگ نتوانسته اند به خریداران ارائه کنند.

به عنوان مثال کمپانی اپل در ارائه قابلیت پرداخت NFC دیرتر از رقبا اقدام کرد، اما با ادغام شناسایی اثر انگشت و افزودن آن به ساعت هوشمند خود، همگان را به وجه آورد.

اما در مورد شارژ بی سیم، اطلاعیه جدیدی حاکی از همکاری اپل با مشترکین خود در آسیا منتشر شده است. در این اطلاعیه آمده است که اپل در حال کار کردن بر روی تکنولوژی جدیدی از شارژ بی سیم می باشد که به وسیله آن، تلفن می تواند دورتر از حد معمول نیز شارژ شود. این در حالی است که تلفن های حال حاضر با این تکنولوژی تنها با قرار گرفتن بر روی یک پایه اختصاصی، شارژ می شوند.

در این اطلاعیه نحوه اینگونه شارژ شدن و یا اینکه فاصله یاد شده چقد خواهد بود، ذکر نشده است. اما گفته می شود که کمپانی اپل هنوز از افزودن این تکنولوژی به پرچمدار جدید خود مطمئن نیست.

با اینکه خبر مذکور از چگونگی کارکرد تکنولوژی شارژ بی سیم سخنی به میان نیاورده، اما شرکت اپل در اواخر سال 2012، پتنت جدیدی را در زمینه بازآوایی آهنربایی میدانی (NFMR) ثبت کرده بود که امکان شارژ دستگاه ها از فاصله یک متری را مهیا می کند. این پتنت با تکنولوژی جدید و احتمالی شارژ بی سیم اپل تطابق دارد و مطمئنا تحول بزرگی در عرضه شارژ تلفن های همراه به وجود خواهد آورد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.