ثبت حق اختراع حلقه هوشمند توسط اپل: آیا آی‌رینگ (Apple iRing) در راه است؟

روز گذشته USPTO اطلاعاتی مبنی بر درخواست ثبت اختراعی در آپریل گذشته توسط اپل منتشر کرد که بسیار جالب‌توجه است.در این درخواست نکاتی از یک دیوایس جدید پوشیدنی لمسی آمده است که روی انگشت قرار می‌گیرد که شاید همان حلقه پوشیدنی آینده کوپرتینو به نام آی‌رینگ باشد. این حلقه  یک میکروفون روی خود دارد که اجازه ارتباط با سیری را می‌دهد و به یک باتری قابل شارژ مجهز شده است.

درخواست ثبت اختراع اپل برای یک حلقه
درخواست ثبت اختراع اپل برای یک حلقه

همچنین  از این حلقه می‌توان به عنوان کنترل بیسیم برای بازی‌ها استفاده کرد، و امکان فعال‌کردن شاتر دوربین نیز به وسیله آن فراهم شده است  و یا حتی می توان توسط آن مکان‌نمای موس را روی رایانه  جابه‌جا کرد. با اینکه اندازه حلقه در این اطلاعات بسیار کوچک است، اما روی آن یک اسکنر اثر انگشت قرارگرفته تا در پرداخت های موبایلی و سرویس اپل پی بتوان از آن استفاده کرد. نوع دیگری از حلقههای ذکر شده در این پرونده، شامل یک دوربین می‌باشد که با نام  “Devices and Methods for a Ring Computing Device” ثبت شده است.

کنترل مکان نما موس به وسیله حلقه
کنترل مکان نما موس به وسیله حلقه

با توجه به این اطلاعات در سال‌های نزدیک می‌توان انتظار معرفی یک حلقه را از سوی اپل داشت اما همه ثبت اختراعات به حقیقت تبدیل نمی‌شوند و ممکن است آی‌رینگ نیز به پرونده های بایگانی شده بپیوندد.  به خاطر داشته باشید که در حال حاضر یک کمپانی استارت‌آپ حلقه‌ای ارائه کرده که با گوشی همراه جفت شده و می ‌تواند اعلان‌های تلفن همراه را از طریق چراغ‌های رنگی که روی آن قرار دارد و لرزش به اطلاع کاربر برساند.

درخواست ثبت اختراع اپل برای یک حلقه
درخواست ثبت اختراع اپل برای یک حلقهآخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد