فلای تودی

یک تصویر منتسب به Xperia Z5 و Xperia Z5 Compact منتشر شد

اوایل امروز شرکت سونی خبر از برگزاری یک کنفرانس خبری در تاریخ 2 سپتامبر (11 شهریور) و در جریان رویداد IFA داد. انتظار می رود سونی در این کنفرانس خبری از نسخه بعدی سری گوشی های پرچمدار خود یعنی Xperia رونمایی کند. به احتمال فراوان نام این گوشی هوشمند جدید نیز Xperia Z5 خواهد بود، و می تواند اولین گوشی هوشمند از این سری باشد که به سنسور تشخیص اثر انگشت مجهز گردیده است.

در تصویری که اخیرا از این گوشی هوشمند به بیرون درز کرده است (در پایین می توانید آن را ملاحظه کنید)، گوشی Xperia Z5 در سمت راست گوشی iPhone 5s مشاهده می شود، در حالی که در سمت چپ گوشی هوشمند اپل نیز محصول دیگر سونی با نام Xperia Z5 Compact قرار گرفته است.

Xperia Z5 and Z5 Compactاز آنجا که هیچ راهی برای پی بردن به اصالت این تصویر وجود ندارد لذا نمی توان با قاطعیت در مورد آن اظهار نظر کرد، اما با این حال اگر تصویر واقعی باشد، می توان گفت که گوشی های هوشمند Xperia Z5 و Xperia Z5 Compact اولین اعضای خانواده Xperia خواهند بود که به سنسور تشخیص اثر انگشت مجهز شده اند.

آنطور که از تصویر پیداست، سنسور تشخیص اثر انگشت در این گوشی های هوشمند در کلید Power گوشی که در سمت راست آن قرار دارد، جای گرفته است. با این حساب، این گوشی ها اولین محصولاتی خواهند بود که سنسور تشخیص اثر انگشت در آن ها در کناره بدنه جاسازی شده است. پیش از این تولید کنندگان زیادی اقدام به قرار دادن سنسور مذکور در دکمه Home در جلوی دستگاه نموده اند و برخی نیز این سنسور را در پشت بدنه گوشی تعبیه کرده اند ولی تا به حال هیچ گوشی هوشمندی از این سنسور در کناره ها استفاده نکرده است.

همچنین به نظر می رسد گوشی هوشمند Xperia Z5 به یک کلید اختصاصی شاتر دوربین نیز مجهز خواهد بود و به علاوه دکمه های کنترل صدا نیز در زیر دکمه Power قرار گرفته اند، که البته همگی این دکمه ها در سمت راست گوشی جای گرفته اند. شخصی که این تصویر را منتشر کرده است، همچنین ادعا نموده که گوشی Xperia Z5 از پورت جدید USB Type-C بهره مند نخواهد بود.

gsmarena

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد