مدیاتک مشخصات چیپست جدید Helio X30 را تائید کرد

شرکت مدیاتک سازنده انواع تراشه‌های مختلف برای وسایل الکترونیکی، برخی از مشخصات پردازنده Helio X30 خود را که به‌تازگی شایعاتی درباره آن منتشرشده بود را تائید کرد. در مصاحبه‌ای که سان چانژو مدیرعامل مدیاتک انجام داد، نوید ارائه یک پردازنده‌ی قدرتمند داده شد.

زو شانگزو از عوامل Mediatek نیز خوش‌بینی خود را از سری X و P عنوان کرد و باور داشت که این محصولات جدید ذهنیت مصرف‌کننده برند MTK را بهبود خواهد بخشید. آن‌هم به این دلیل که گل سرسبد پردازند‌ه‌های این شرکت قرار است درگوشی‌های پرچم‌دار رونمایی شود.

معرفی پردازنده Helio X30 مدیاتکهمچنین شانگزو تائید کرد که پردازنده Helio X30 قرار است توسط TSMC، آن‌هم با استفاده از فناوری 10 نانومتری تولید شود. همچنین قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های Cat 10 و Cat 12 یکی دیگر از ویژگی‌های این پردازنده است. شرکت مدیاتک یک پردازنده گرافیکی ARM Mali را در کنار این پردازنده برای پردازش گرافیکی واقعیت مجازی به‌کاربرده است که به گفته خود Mediatek باعث افزایش کارایی و مصرف برق کم‌تر نیز می‌شود.

در بعد حافظه رم، پردازنده Helio X30 از کانال‌های LPDDR4، استاندارد فنی UFS 2.1 و تا سقف 8 گیگ رم را نیز پشتیبانی می‌کند.

خط تولید مدیاتک در حال آماده‌سازی خود برای تولید انبوه پردازنده Helio P20 در ماه نوامبر است، پس به این زودی نباید منتظر قدرت‌نمایی پردازنده Helio X30 در میان پرچم‌داران باشیم. قابل‌ذکر است که پردازنده Helio P20 که عرضه آن در ماه فبریه صورت گرفت، از خانواده پردازنده‌های سری P و اولین پردازنده 16 نانومتری شرکت مدیاتک است. با تمامی این اوصاف انتظار نمی‌رود که پردازنده جدید شرکت مدیاتک یعنی Helio X30 تا اواسط سال جاری درگوشی‌های تلفن‌های همراه به کار گرفته شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gizmochina
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.