افزایش شمار شرکای تجاری مایکروسافت در زمینه تبلت های اندرویدی

اگر پیگیر اخبار مرتبط با سیستم عامل اندروید بوده باشید حتما متوجه شده اید که اخیرا خبر هایی که از حضور مایکروسافت در این عرصه حکایت دارند افزایش قابل ملاحظه ای داشته اند. معمولا ما نام مایکروسافت را کمتر در خبر های هیجان انگیز و مرتبط با طرح های نوآورانه می شنویم، حداقل در چند سال گذشته که این گونه بوده است. اما از زمانی که آقای Satya Nadella مدیر عاملی مایکروسافت را در اختیار گرفته، روند این شرکت نیز تغییر نموده است. این روز ها یکی از عرصه هایی که مایکروسافت در آن سر و صدای زیادی به پا کرده است، حوزه تلفن های هوشمند می باشد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

اگر به خاطر داشته باشید اخیرا تلفن های هوشمند پرچمدار سامسونگ یعنی Galaxy S6 و S6 Edge در هنگام عرضه، برنامه هایی از شرکت مایکروسافت را به صورت نصب شده در خود جای داده اند. این برنامه ها عبارت هستند از Skype، OneDrive و OneNote که همگی در داخل یک پوشه به نام “Microsoft Apps” و در صفحه اصلی گوشی های فوق قرار گرفته اند. البته مایکروسافت برنامه های زیبا و کاربردی دیگری را نیز برای سیستم عامل اندروید منتشر کرده است که توانسته اند توجه کاربران را به سمت خود جلب کنند. حرکت های این چنینی مایکروسافت باعث شده تا این شرکت کم کم نام خود را در حوزه دستگاه های اندرویدی نیز بر سر زبان ها بیندازد.

Microsoft-Android-Tablets-2یکی از آخرین اقدامات مایکروسافت در این راستا، که خبر آن در بلاگ رسمی این شرکت منتشر شده است، عقد قرارداد همکاری این شرکت با تعدادی از تولید کنندگان تبلت های اندرویدی می باشد. در واقع اگر بخواهیم کمی شفاف تر در این باره سخن بگوییم باید اشاره کنیم که اخیرا شرکت مایکروسافت قرارداد همکاری با 20 شرکت سازنده تبلت های اندرویدی منعقد کرده تا از برنامه های این شرکت به صورت پیش فرض در تبلت های خود استفاده کنند شرکت هایی که مایکروسافت با آنها قرارداد بسته عبارتند از Axdia، Cube، DL، General Procurement، Grupo Nucleo، Haier، Inco، Ionik GBMH، Iview، LG، Multilaser، Noblex، Pacific، Philco، Positivo، Prestigio، Sony، Telecast، TMAX Digital و Wortmannn. با این که برخی از این نام ها ممکن است برای بعضی از کاربران نا آشنا باشند ولی در بین آنها نام شرکت های سرشناسی همچون LG و Sony نیز به چشم می خورد. البته قابل ذکر است که پیش از این و در ماه مارس نیز گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت سامسونگ نیز در تبلت های خود از برنامه های مایکروسافت استفاده خواهد کرد.

برنامه هایی که توسط شرکت های نامبرده بر روی تبلت های تولیدی آنان نصب خواهد شد عبارتند از Word، Excel، PowerPoint، OneNote، OneDrive و Skype. این همکاری مطمئنا هم به نفع مایکروسافت و هم به نفع شرکت های سازنده خواهد بود. البته باید یادآوری کنیم که شرکای تجاری مایکروسافت در این زمینه، به همین 20 شرکت محدود نمی شود و این ها تنها اسامی شرکای جدید مایکروسافت می باشند و در کل می توان گفت این کمپانی تا به حال با 31 سازنده تبلت قرارداد همکاری منعقد کرده است.

منبع: androidheadlines.com

لینک کوتاه http://bit.ly/2DrLmPg

نظرات بسته شده است.