مایکروسافت نوکیا را به فاکسکان می‌فروشد؛ اخراج در راه است[شایعه]

مایکروسافت نوکیا را به فاکسکان می‌فروشد؛ اخراج در راه است[شایعه]

مدت زمانی است نوکیا جزیی از مایکروسافت شده، اما با این حال شایعاتی مبنی بر فروش نوکیا به گوش می ‌رسد. طبق شایعه‌ای که از چین منتشر شده، پس از فروش 15 میلیونی گوشی‌های این کمپانی در سه ماهه نخست سال جاری، ردموندی‌ها قصد این را کرده‌اند که حق استفاده از برند تجاری نوکیا را به کمپانی فاکسکان واگذار کنند؛ کمپانی‌ای تایوانی که یکی از بزرگترین تولیدکننده‌ی قطعات رایانه‌ای و الکترونیکی جهان به حساب می‌آید. براساس قراردادی که در سال 2014 بسته شد، مایکروسافت حق استفاده از نام نوکیا را تا سال 2024 در اختیار خواهد داشت، اما حال به نظر می‌رسد که ردموندی‌ها دیگر نیازی به برند تجاری کمپانی فنلاندی ندارند!

با درآمدی که ردموندی ها از دریافت حق اختراعات گوشی‌های اندرویدی کسب می کنند و همچنین شناخته شدن برند مایکروسافت موبایل، به نظر می‌رسد که این کمپانی دیگر نیازی به نوکیا ندارد. اینطور که شایع شده، سرفیس فون در راه است و موفقیت تبلت Surface Pro باعث شده است که طرفداران مایکروسافت این باور را داشته باشند که مسئولان مربوطه‌ی این کمپانی قادر خواهند بود گوشی‌های بهتری نسبت به لومیا های فعلی طراحی کنند.

اگر این شایعه صحت داشته باشد، پس از بسته شدن این قرار داد، بخش موبایل مایکروسافت  ( که به تولید گوشی‌های لومیا اختصاص دارد)50 درصد از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد. در حقیقت اگر مایکروسافت اقدام به فروش بخش نوکیا (که اکنون مایکروسافت موبایل نام دارد) نماید، 18000 کارمند این شرکت اخراج خواهند شد.