فروشگاه ایکس باکس به زودی پذیرای تمامی اپلیکیشن‌های جهانی ویندوز خواهد بود

مایکروسافت بالاخره به‌روزرسانی بزرگ تابستانی خود را برای کنسول ایکس باکس وان منتشر کرد که ویژگی‌های جذابی را به این کنسول قدرتمند اضافه می‌کند. از جمله این قابلیت‌های جدید می‌توان به دستیار صوتی کورتانا و پشتیبانی از اپلیکیشن‌های پلتفرم جهانی ویندوز اشاره کرد.

پلتفرم جهانی ویندوز (Universal Windows Platform) ابتکار جدید شرکت مایکروسافت می‌باشد که در آن سعی شده تا تمامی اپلیکیشن‌های دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز از رابط کاربری یکسانی برخوردار باشند. با اینکه پشتیبانی از این پروژه بالاخره به کنسول نسل هشتمی مایکروسافت، یعنی ایکس باکس وان، نیز اضافه شده اما هنوز تعداد محدودی از اپلیکیشن‌ها برای کاربران این دستگاه در دسترس هستند که همگی آن‌ها توسط خود مایکروسافت گزینش شده‌اند. البته گفته شده که به زودی درهای فروشگاه ایکس باکس وان به روی تمامی اپلیکیشن‌ها گشوده خواهد شد.

اپلیکیشن‌های جهانی ویندوزمایکروسافت به زودی به توسعه دهندگان اجازه خواهد داد تا اپلیکیشن‌های تولیدی خود را در فروشگاه ایکس باکس نیز عرضه کنند که این مسئله مطمئناً می‌تواند بر تعداد اپلیکیشن‌های پلتفرم جهانی ویندوز در ایکس باکس وان بیفزاید. این خبر در وب‌سایت توییتر و توسط مایک ابرا (Mike Ybarra) که سرپرستی مهندسان ایکس باکس را بر عهده دارد، تایید شده است. وی به این نکته اشاره کرده که مایکروسافت در حال کار بر روی جزئیات زمان و نحوه ورود توسعه دهندگان به حوزه اپلیکیشن‌های ایکس باکس می‌باشد و در آینده نزدیک جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.