مهاجرت از اندروید به آیفون؛ قدم اول، تصمیم گیری

ما در عصری زندگی می کنیم که مهاجرت از یک پلتفرم موبایل به پلتفرم دیگر کاملا راحت است و کاربران با مشکلات بزرگی روبرو نمی‌شوند. در حالی که بازار تلفن‌های هوشمند شامل گزینه‌های متعددی برای کاربران می‌شود، اما نظر کاربران بیشتر بر دو سیستم عامل محبوب اندروید و iOS است. عقیده‌ای که اکثر کاربران در سر دارند عبارت است از: اگر به سرویس‌های مختلف گوگل واسبتگی زیادی دارید، احتمالا اندروید بهترین گزینه برای شماست (البته بسته به برخی فاکتور های شخصیتی). اما این باور اصلا درست نیست. با بررسی بیشتر در سیستم عامل iOS و سرویس‌های گوگل در آن متوجه این موضوع خواهید شد. جهت مهاجرت از اندروید به iOS – که کار نسبتا سختی است – باید به خوبی به تصمیم خود فکر کنید.

این مقاله در واقع بخش اول از مجموعه چند قسمتی مهاجرت از اندروید به iOS است که در آن بیشتر پیرامون تصمیم گیری اولیه کاربر بحث می‌شود. در ادامه با دیجی رو همراه شوید.

من سال هاست که از تلفن های نکسوسی گوگل (با همکاری شرکت‌های مختلف) با سیستم عامل اندروید خام این شرکت استفاده می‌کنم؛ نکسوس وان، گلکسی نکسوس و حالا نکسوس 5 ال جی. همچنین از یک آیپد مینی 2 کمپانی اپل در خانه به صورت گروهی و برای وب گردی استفاده می‌کنیم. بدین ترتیب تجربه کار با هر دو سیستم عامل محبوب دنیا را دارم و امیدوارم بتوانم در این تصمیم بزرگ کمک شایانی به شما کرده باشم.

2

باید بگویم که نظر شخصی بنده بر روی سرویس‌های گوگل و سیستم عامل اندروید است و کارایی بالای آن‌ها را به هر چیز ترجیح می‌دهم. هر اپلیکیشن غیر رایگان و جدیدی که بخواهم در وب سایت های غیر معتبر پیدا می‌شود و هم اکنون در تلفن نکسوس 5 بیش از 50 دلار اپلیکیشن بسیار کاربردی نصب کرده‌ام و هیچ پولی بابت آن‌ها پرداخت نشده است! با این حال تجربه کاربری در آیپد مینی کاملا متفاوت است. تنها باید دست به دامان اپ استور بوده و اپلیکیشن‌های رایگان را دانلود کنم.

انتخاب بین اندروید و iOS برای گروه گسترده‌ای از کاربران کار مشکلی نیست؛ اگر کار هایی نظیر آنلاک، روت، فلش کاستوم رام ها و … را نم‌ توانید ترک کنید، iOS اپل اصلا پیشنهاد مناسبی برای شما نیست.

پس قبل از اینکه بخواهید به تصمیم نهایی را بگیرید، باید فاکتور های مختلفی را مد نظر قرار دهید. آیا اپلیکیشن و سرویس‌هایی که هم اکنون در اندروید به آن ها وابسته هستید در آیفون کارایی دارند یا خیر.

3

مراحل بسیار ساده و مشخص هستند:

  1. راه اندازی و بازگردانی اطلاعات و دیتا به یک آیفون جدید
  2. نگاه اول و مشکلات اولیه که با آن‌ها دست و پنجه نرم خواهید کرد
  3. اپلیکیشن و سرویس‌ها
  4. نتیجه گیری نهایی

تمامی این چهار مقاله را کم کم می توانید در وب سایت دیجی رو مطالعه نمایید. اگر تصمیم نهایی شما برای مهاجرت به آیفون منفی بود که نیازی به این کار نیست، در غیر این صورت جهت رفع هر گونه مشکل احتمالی حتما با این سری مقالات همراه وب سایت ما باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع اختصاصی
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.