ماشین های اپل در حال جمع آوری اطلاعات برای سرویس نقشه این شرکت هستند

اخیرا ساکنان شهر های مختلف آمریکا گزارش داده اند که ماشین های ون عجیبی را که متعلق به شرکت اپل هستند در خیایان های محل اقامت خود مشاهده کرده اند.

در ابتدا کسی از کاربرد این ماشین ها اطلاع دقیقی نداشت. اما بعد آقای Jacob Kastrenakes در  گزارشی که در وب سایت theverge منتشر شد، بیان کرد که این ماشین ها جهت جمع آوری اطلاعات برای بروزرسانی سرویس نقشه این شرکت به کار گرفته شده اند.

بر اساس گزارشات منتشر شده این پروژه جهت جمع آوری اطلاعات با کیفیت بالا از جمله عکس های خیابان ها و تصویر سازی سه بعدی برای استفاده در نسخه اختصاصی Street View متعلق به شرکت اپل، می باشد.

با وجود گمانه زنی هایی که در برخی محافل مطرح شده، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این انومبیل ها ربطی به پروژه ماشین اپل دارند، منتشر نشده است.

در حال حاظر سرویس نقشه اپل اطلاعات مورد نیاز خود را از منابع گوناگون خارجی تامین می کند که این ادغام اطلاعات باعث بروز اشتباهات و مشکلات متعدد می گردد و لذا ایجاد یک منبع اطلاعاتی درونی برای نقشه ها می تواند یک گام رو به جلوی بزرگ برای اپل باشد.

apple van 2 - ماشین های اپل در حال جمع آوری اطلاعات برای سرویس نقشه این شرکت هستنداگر ون های اپل بتوانند اطلاعات خوبی جمع آوری کنند، نقشه های این شرکت می توانند در رقابت با شرکت هایی همچون گوگل حرفی برای گفتن داشته باشد. بر اساس گزارشات، اپل قصد دارد تا سال 2017 اطلاعات مورد نیاز نقشه های خود را به صورت مستقل تامین نماید اگر چه جمع آوری داده های قوی در این زمینه ممکن است حتی بیشتر از این زمان نیز طول بکشد.

در کنار اطلاعات مربوط به نقشه برداری، تصویربرداری و سه بعدی سازی مکان ها نیز در دستور کار ون های اپل قرار دارد. عکس هایی که از مکان های تجاری حاشیه خیابان ها ثبت می شوند قرار است در بخش جستجوی مکان های تجاری در سرویس نقشه گوگل به کار گرفته شوند. شایان ذکر است که در حال حاضر این اطلاعات توسط کمپانی Yelp در اختیار اپل گذاشته می شوند.

سه بعدی سازی محیط نیز قرار نیست یک کپی از سرویس Street View گوگل باشد بلکه اپل قصد دارد تا یک ویژگی مشاهده خیابان اختصاصی برای خود داشته باشد. به اعتقاد اپل سرویس مشاهده خیابان این شرکت می تواند بهتر از Street View عمل کند.

با وجود این که ون های شرکت اپل در شهر های آمریکا رویت شده اند ولی احتمالا این شرکت تا مدت ها بیانیه رسمی در خصوص این فعالیت خود منتشر نخواهد کرد. با اینکه اپل معمولا در خصوص پروژه های آینده خود سکوت اختیار می کند ولی برخی از مفسران بر این عقیده هستند که اپل از اطلاعات جمع آوری شده توسط این ون ها به مرور برای تقویت سرویس نقشه خود استفاده خواهد کرد.

منبع: valuewalk.com

نظرات بسته شده است.