ناسا دوربین HDR برای فیلم‎برداری از احتراق موشک‎ها ساخت [تماشا کنید]

ناسا به‎تازگی دوربین فیلم‎برداری با قابلیت HDR ساخته است که قصد دارد از آن در سامانه پرتاب فضایی (SLS) خود استفاده کند. به کمک این دوربین می‎توان از فرایند پرتاب موشک‎ها با جزئیات و روشنایی تصویر بسیار بیشتر از قبل فیلم‎برداری کرد.

برای تهیه تصاویر HDR می‎توان از یک یا چند دوربین استفاده کرد که با گرفتن چندین تصویر مختلف و ترکیب کردن آن‎ها خروجی بسیار با کیفیت‎تری نسبت به دوربین‎های معمولی دارند. مهندسان ناسا تصمیم گرفته‎اند از یک دوربین استفاده کنند که از چیپ‎های سفارشی در آن استفاده شده است و می‎تواند به طور هم‎زمان چندین تصویر با نوردهی متفاوت ثبت کند. هم‎چنین اندازه آن مناسب نصب در سامانه‎های پرتاب موشک است.

بعد از آن که این دوربین جدید توانست تصاویر قابل قبولی از موشک‎های کوچک ثبت کند، ناسا تصمیم بر استفاده از آن در یکی از پیشرانه‎های بزرگ خود در ایالات یوتا گرفت. این موشک قدرتمندترین نمونه ساخته شده در نوع خود است و تصویربرداری HDR آخرین آزمایشی است که قبل از پرتاب بر روی آن انجام شده است. اگر‎چه به دلیل ارتعاشات صورت گرفته در زمان آزمایش اتصالات دوربین از آن جدا شد و مراحل پایانی قابل ثبت نبود. اما نتایج این آزمایش دارای بیشترین جزئیاتی بود که ناسا تا به حال قادر به ثبت بوده است و به همین دلیل نمونه آزمایشی دیگر از این دوربین با فناوری پیشرفته‎تر ساخته می‎شود.

منبع Engadget
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد