پتنت جدید سامسونگ خبر از تلفنی با دو دوربین و اسکنر عنبیه چشم می‌دهد

دیگر وقتی نام اسکنر عنبیه چشم (iris Scanner) به میان می‌آید ما فوراً یاد سامسونگ می‌افتیم؛ چرا که مدت زمان زیادی است از که شنیده می‌شود کمپانی سامسونگ به دنبال بهره گیری از این سیستم تشخیص امنیتی در گوشی‌های هوشمند خودش است. جالب اینجاست که سامسونگ چند هفته قبل حتی یک تبلت سفارشی را برای مراکز دولتی و تجاری هندوستان تحویل این کشور داد که حاوی یک اسکنر عنبیه چشم بود!

علاوه بر این تبلت شنیده می‌شود که گلکسی نوت 7، پرچم‌دار آینده کمپانی سامسونگ نیز از یک اسکنر عنبیه چشم در سخت افزار خود بهره می‌برد. گلکسی نوت 7 طی ماه‌های آینده به صورت رسمی توسط این کمپانی رونمایی خواهد شد و علاقه‌مندان به دنیای تکنولوژی در انتظار تازه‌ترین دستاوردهای کمپانی سامسونگ در این فبلت هستند. از این محصول که بگذریم باید به پتنت جدید سامسونگ اشاره کنیم. بر کسی پوشیده نیست که کمپانی سامسونگ چندین مدت است در حال کار بر روی این تکنولوژی بیومتریک است و اینک پتنت جدیدی از سوی این غول کره‌ای به ثبت رسیده که خبر از یک تلفن هوشمند حاوی دو دوربین و یک اسکنر عنبیه چشم می‌دهد.

پتنت جدید سامسونگ که هنوز در حال انتظار است، دارای جزئیاتی است که نشان می‌دهد این سیستم می‌تواند یک سیگنال تصویری را توسط عکس‌برداری از چهره و چشمان کاربر تولید کرده و سپس با استفاده از سه لنز مختلف این سیگنال را بررسی خواهد کرد تا عنبیه چشم کاربر مورد بررسی قرار گیرد. همچنین باید اشاره کرد که این امر قبل از دسترسی به دستگاه قابل انجام خواهد بود. این پتنت همچنین اشاره می‌کند که اگر تصویر چهره فرد شناسایی نشد و فرد دیگری قصد انجام این کار را داشت، دستگاه از طریق یک فرمان صوتی از شما می‌خواهد تا بار دیگر این کار را تکرار کنید.

سیستم تشخیص عنبیه چشم سامسونگ

حتی اگر گلکسی نوت 7 سامسونگ نخستین محصول عمومی از سوی این کمپانی باشد که حاوی یک اسکنر عنبیه چشم است؛ دستگاه‌های دیگری نظیر لپ‌تاپ، یک گجت پوشیدنی، اینترنت اشیاء، یک تبلت و غیره نیز می‌توانند صاحب این سیستم تشخیص بسیار پیشرفته و ایمن باشند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع sammobile
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.