سال 2017 آغازی برای تغییر نسل جدی آیفون‌ها خواهد بود

کمپانی آمریکایی اپل از سال 2007 میلادی که نخستین تلفن هوشمند خود به نام آیفون را روانه بازار کرد، از تعداد زیادی آیفون رونمایی کرده است و آن‌ها به زودی در تدارکر رونمایی از محصول جدیدشان هستند. اما آنطور که به نظر می‌رسد اپل قصد دارد از سال آینده تغییر نسل جدی را بر روی آیفون‌های خود به وجود آورد. آن‌ها سال آینده دهمین سال عرضه آیفون‌ها را جشن خواهند گرفت و بدون شک می‌تواند آغازی دوباره برای یک پیشرفت چشمگیر از سوی کوپرتینویی‌ها باشد.

iPhone-7

سه تلفن هوشمند آخر کمپانی اپل حاوی تفاوت‌های فراوانی نبودند و تنها از نظر پردازنده تقویت شده بود. به عنوان مثال می‌توان به آیفون SE اشاره کرد که نسخه کوچک شده‌ی آیفون 6 اس است و در واقع همان محصول را در قالب تلفن هوشمند کوچکتری ارائه کرد. اما منابع مختلفی خبر می‌دهند که اپل برای دهمین سالگرد آیفون‌های خود قصد دارد تغییرات اساسی را در آیفون سال 2017 ایجاد کند و این آیفون را متفاوت‌تر از هر زمان دیگری عرضه کند.

از مهم‌ترین بخش‌های این آیفون می‌تواند طراحی آن باشد که با زبان جدیدی عرضه خواهد شد. به عنوان مثال می‌تواند به استفاده از یک پنل پشتی شیشه‌ای اشاره کرد که ما آن را در آیفون 4 نیز شاهد بودیم. علاوه بر آن آیفون‌های سال 2017 می‌توانند از یک صفحه نمایش خمیده برخوردار باشند که طی سالیان گذشته به محبوبیت خوبی رسیده‌اند.

با کنار هم گذاشتن تکه‌های مختلف این خبرها می‌توان حدس زد که آیفون 7 که به احتمال زیاد ماه سپتامبر عرضه خواهد شد، دستخوش تغییراتی نخواهد شد و به احتمال زیاد تغییری در ظاهر آن نخواهیم داشت. در تازه‌ترین خبرها آمده است آیفون بعدی از یک دوربین دو کاناله در قسمت پشتی برخوردار است. این می‌تواند بزرگ‌ترین تغییری باشد که ما باید از آیفون بعدی اپل انتظار داشته باشیم.

116

به هر حال تمامی این‌ها نظرات منتقدین و تحلیلگران است و باید دید که اپل چه عملکردی را از خود به جای خواهد گذاشت.