افزایش چشمگیر مدت زمان آماده به کار بودن دستگاه با اندروید M

اندروید M با تعدادی ویژگی جالب و هیجان انگیز توسط گوگل معرفی شده است. یک از این ویژگی ها Doze نام دارد و هنگامی که گوشی هوشمند شما برای مدتی مشخص بلا استفاده باقی بماند، فعال خواهد شد. با استفاده از قابلیت Doze تلفن هوشمند در حالت آماده به کار (standby) به خواب عمیق تری فرو می رود و در نتیجه مدت زمان آماده به کار ماندن دستگاه به بیش از دو برابر افزایش می یابد. همچنین هنگامی که به واسطه استفاده مجدد، گوشی از حالت آماده به کار خارج می شود، Doze غیر فعال شده و تمام همگام سازی ها و برنامه هایی که متوقف شده بودند دوباره شروع به کار می نمایند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

یکی دیگر از ویژگی های اندروید M قابلیت آماده به کار شدن برنامه هاست (App Standby) به این معنی که وقتی از گوشی هوشمند خود استفاده نمی کنید برنامه ها غیر فعال تلقی شده و از هرگونه ارتباط با شبکه و همگام سازی منع می شوند و برنامه های باز نیز موقتا متوقف می شوند. و موقعی که دوباره استفاده از تلفن هوشمند خود را از سر می گیرید، برنامه ها نیز ارتباط خود را با شبکه مجددا برقرار می کنند و همه چیز به حالت طبیعی باز می گردد. البته گوگل برای کسانی که مایل هستند یک یا چند برناه خاص را همیشه باز نگه دارند امکان غیر فعال کردن این قابلیت را برای برنامه های مشخص قرار داده است.

android-m-2برای این که نحوه عملکرد Doze و App Standby و نتیجه استفاده از این دو ویژگی مشخص شود، از نسخه پیش نمایش اندروید M بر روی گوشی هوشمند Nexus 5 استفاده شده و نتایج حاصل با سیستم عامل اندروید 5.1.1 بر روی همین گوشی مقایسه گردیده است. پس از گذشت 8 ساعت از وارد شدن گوشی به حالت آماده به کار مدلی که از اندروید 5.1.1 استفاده می کرد 4 درصد از شارژ باطری خود را از دست داد در حالی که مدل دارای اندروید M تنها با 1.5 درصد کاهش شارژ مواجه گردید. در عرض 24 ساعت نیز اندروید 5.1.1 آبنبات چوبی 12 درصد و اندروید M تنها 4.5 درصد از شارژ گوشی را مصرف نمودند. و در نهایت برای مدت زمان 48 ساعت، میزان مصرف باطری در اندروید 5.1.1 برابر 24 درصد و در اندروید M برابر 9 درصد به دست آمد.

از آزمایشات فوق می توان نتیجه گرفت که با یک بار شارژ کامل، گوشی هوشمند Nexus 5 با سیستم عامل اندروید حدود 200 ساعت در حالت آماده به کار باقی می ماند و همین گوشی با سیستم عامل اندروید M مدت زمانی برابر با 533 ساعت را می تواند در حالت آماده به کار سپری کند. یعنی میزان حفظ باطری در حالت آماده به کار در اندروید M نسبت به اندروید 5.1.1 آبنبات چوبی چیزی در حدود 2.7 برابر خواهد بود که این خبر می تواند برای کاربران سیستم عامل اندروید بسیار هیجان انگیز باشد.

در زیر می توانید نتایج این آزمایش را در قالب یک تصویر مشاهده نمایید.

Standby-Compareمنبع: phonearena.com

لینک کوتاه http://bit.ly/2NvPxy8

نظرات بسته شده است.