آی پینز

با نکسوس ها خداحافظی کنید

پیش از این اخباری را در مورد جدیدترین گوشی‌های گوگل که با نام‌های رمز مارلین و سلفیش شناخته شده و توسط HTC به تولید می‌رسند را شنیده بودیم، اما گویا امسال در این خانواده از سوی گوگل تغییراتی در حال شکل گرفتن است. گوگل برای گوشی‌های خود دیگر از برند Nexus استفاده نخواهد کرد و حتی دیگر خبری از نام سازنده نیز نخواهد بود. گویا دو گوشی LG Nexus 5X و هواوی Nexus 5P آخرین اعضای این خانواده هستند و از این پس تمامی گوشی‌های متعلق به این کمپانی تنها تحت برند Google روانه بازار خواهند شد.

gsmarena_002نکسوس مارلین و سلفیش توسط شرکت HTC برای گوگل ساخته خواهند شد اما با این حال هیچ نشانی از نام HTC را بر روی بدنه این گوشی‌ها نخواهید دید. نکسوس یکی از برندهای محبوب در میان دوستداران اندروید است که همیشه یادآور کیفیت در کنار قیمت و کارایی مناسب بوده است.

همه این موارد درست در راستای سخنان مدیرعامل گوگل، ساندرا پیچای است که در ماه گذشته اعلام کرد این شرکت عمیق‌تر از گذشته وارد میدان مبارزه تولید گوشی‌های هوشمند خواهد شد. گوشی‌های مارلین و سلفیش همچنان با یک اندروید خالص و بدون امکانات اضافه ارائه می‌شوند تا بتوانند طعم شیرین اندروید نوقا را به خوبی به کاربران منتقل کنند، اما گوگل برای گوشی‌ها خاص خود امکانات نرم‌افزاری اختصاصی نیز در نظر گرفته که گویا در دیگر گوشی‌های اندروید قابل دسترس نخواهند بود.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد