تصویری از نینتندو پلی استیشن ، کنسولی که هیچگاه عرضه نشد

اگر از خواندن تیتر این خبر متعجب شده اید باید بگوییم که هیچ اشتباه تایپی رخ نداده و اخیرا یکی از طرفداران تصویری از نمونه اولیه کنسول نینتندو پلی استیشن (Nintendo PlayStation) که هیچگاه عرضه نشد، منتشر کرده است.

به گزارش وب سایت Metro، این کنسول نایاب اخیرا توسط یکی از هواداران به معرض نمایش گذاشته شده و اولین تصاویر مربوط به این کنسول در وب سایت Reddit منتشر شده است.

کنسول نینتندو پلی استیشن که حاصل همکاری شرکت سونی با نینتندو بود، قرار بود تا نسخه ارتقا یافته ای از کنسول سوپر نینتندو بوده و مجهز به درایو CD-ROM نیز باشد.

نینتندو این همکاری را بر هم زد و در نتیجه سونی تصمیم گرفت به تنهایی وارد بازار کنسول های بازی شود. به این صورت بود که کنسول پلی استیشن سونی چند سال بعد وارد بازار شد و به کلی صنعت بازی های رایانه ای را متحول کرد.

nintendo-playstation-02تا کنون گمان می کردیم که همکاری نصفه و نیمه سونی و نینتندو هیچ خروجی ای نداشته ولی طبق اعلام وب سایت Metro حدود 200 نمونه اولیه از کنسول نینتندو پلی استیشن ساخته شده بود. همانطور که از تصویر هم مشخص است این کنسول شباهت زیادی به سوپر نینتندو دارد و تنها یک درایو CD-ROM به آن اضافه شده است.

دسته های این کنسول نیز دقیقا مشابه دسته های سوپر نینتندو بوده و از یک ورودی کارتریج نیز برای قرار دادن بازی ها برخوردار بوده است. البته هیچ بازی ای برای کنسول نینتندو پلی استیشن ساخته نشد، بنابر این به احتمال فراوان درایو CD-ROM این کنسول قادر به اجرای هیچ دیسکی نمی باشد.

اگر همکاری سونی و نینتندو لغو نمی شد و این شرکت ها طرح های مشترک خود را ادامه می دادند، معلوم نبود الان صنعت بازی های رایانه در چه وضعیتی قرار داشت. ولی آنچه که مشخص است این است که این صنعت با مستقل شدن سونی و عرضه کنسول پلی استیشن بسیار مسیر متفاوتی پیدا کرد و پیشرفت زیادی را شاهد بود.

منبع: attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد